VW Up! Elektryczny maluch

2019-05-01 14:33 |

#Elektryczne #Volkswagen #e-Up
VW Up! Elektryczny maluch

Typowo miejski samochód z typowo miejskim napędem - tak w skrócie można opisać najmniejszy model Volkswagena z napędem elektrycznym. Dlaczego typowo miejski? Ponieważ jest przedstawicielem segmentu A. Dlaczego typowo miejski napęd? Bo jest całkowicie bezemisyjny!

Galeria: Volkswagen e-Up

VW e-Up! występuje w jednej odmianie nadwozia - jako pięciodrzwiowy hatchback o typowo miejskich wymiarach. Mierzy 3600 mm długości, 1645 mm szerokości (1910 mm wliczając lusterka) oraz 1492 mm wysokości. Najmniejszym Volkswagenem podróżować mogą 4 osoby dodatkowo zabierając 251 litrów bagażu. Jeśli zdecydujemy się podróżować tylko we dwie osoby przestrzeń bagażowa rośnie aż do 923 litrów. To całkiem sporo jak na przedstawiciela aut miejskich.

Zwarta sylwetka w połączeniu z rozstawem osi mierzącym 2417 mm sprawiają, że Volkswagen e-Up! jest bardzo zwrotny doskonale radząc sobie w wąskich miejskich uliczkach. Promień zawracania wynosi 9.8 m.

Źródłem napędu Volkswagena e-Up jest synchroniczny silnik elektryczny o mocy 82 KM (60 kW) i momencie obrotowym równym 210 Nm. Napęd przekazywany jest na przednie koła poprzez bezstopniową automatyczną skrzynię biegów. Energia zmagazynowana jest w umieszczonym w podłodze pomiędzy osiami pojazdu akumulatorze litowo-jonowym o pojemności 18.7 kWh gwarantującym zasięg do 160 km. W zależności od rodzaju ładowarki akumulator można naładować w czasie 6 - 9 godzin. Szybkie ładowanie na stacji ładowania od 0 do 80% potrwa 40 minut.

Co z osiągami? Elektryczna wersja najmniejszego Volkswagena rozpędza się do 130 km/h, pierwszą setkę zaś osiąga w czasie 12,4 s. Z takimi osiągami Volkswagen e-Up świetnie poradzi sobie w mieście.

Galeria: Volkswagen e-Up

Dane techniczne

Volkswagen e-Up!

Portal Samochodów Niskiej Emisji

Copyright 2019

Partner techniczny TMNET.PL