Hyundai i Rimac stworzą elektryki wysokich osiągów

2019-05-15 16:31 |

#Elektryczne #Hyundai #Kia #Rimac Automobili
Hyundai i Rimac stworzą elektryki wysokich osiągów

Hyundai Motor Group i Rimac Automobili rozpoczynają strategiczne partnerstwo, którego celem jest wzmocnienie pozycji koreańskiego producenta samochodów jako lidera rynku aut hybrydowych i elektrycznych, oraz przyspieszenie prac nad opracowaniem aut elektrycznych o wysokich osiągach. W Rimac Automobili Hyundai Motor Group zainwestuje w sumie 80 mln euro.

Współpraca obydwu firm będzie polegać na opracowaniu elektrycznej wersji sportowego samochodu spod znaku N, czyli sportowych modeli Hyundaia oraz auta elektrycznego o wysokich osiągach z ogniwem paliwowym. Modele studyjne obu aut pojawią się do 2020 roku.

Jesteśmy pod wrażeniem wizji Hyundai Motor Group, a także szybkości działania i zdecydowania w dążeniu do celu. Wierzymy, że partnerstwo technologiczne Rimac Automobili i Hyundai Motor Group zapewni znakomite efekty nie tylko obu firmom, ale – przede wszystkim – ich klientom

Mate Rimac, założyciel i dyrektor generalny Rimac AutomobiliFirma Rimac Automobili została założona w 2009 roku przez Mate Rimac’a jako niewielka manufaktura z siedzibą w Chorwacji. Mate Rimac marzył o skonstruowaniu elektrycznego samochodu sportowego na miarę XXI wieku. Od tamtej pory firma szybko rozwinęła się, inwestując w rozwój technologii – od wysokowydajnych elektrycznych układów napędowych po technologie związane z akumulatorami i sterowanie pracą elektrycznego układu napędowego.

Rimac to innowacyjna firma o wyjątkowych możliwościach w dziedzinie konstrukcji samochodów elektrycznych o wysokich osiągach. Olbrzymie doświadczenie firmy Rimac we współpracy z producentami samochodów w połączeniu z technologicznym knowhow sprawiają, że Rimac jest dla nas idealnym partnerem. Z niecierpliwością czekamy na owoce naszej współpracy

powiedział Euisun Chung, wiceprezes Hyundai Motor GroupDo 2025 roku Hyundai Motor Group, dzięki partnerstwu z Rimac Automobili i maksymalizując potencjał własnych ośrodków badawczo-rozwojowych, powiększy gamę samochodów elektrycznych o aż 44 nowe modele.

Portal Samochodów Niskiej Emisji

Copyright 2019

Partner techniczny TMNET.PL