Nowa era Opla - premiera elektrycznej Corsy

2019-06-05 17:57 |

#Elektryczny #Opel #Corsa-e
Nowa era Opla - premiera elektrycznej Corsy

Już oficjalnie zaprezentowano nową szóstą generację Opla Corsy. Jako pierwsza debiutuje wersja z napędem elektrycznym - nowość w ofercie. „Opel stawia na elektryczność” - ogłosił niemiecki producent prezentując Corsę-e.

Galeria: Opel Corsa-e

Corsa nowej generacji debiutuje z napędem całkowicie elektrycznym - napędzana silnikiem o mocy 136 KM (100 kW) i maksymalnym momencie obrotowym 260 Nm może poszczycić się dobrą dynamiką i sporym zasięgiem 330 km (według WLTP). Nowy Opel Corsa-e może przyspiesza od 0 do 50 km/h w 2,8 sekundy, a pierwszą setkę osiąga już w 8,1 sekundy. Corsa‑e jest elektrycznym samochodem dla każdego, idealnym do codziennego użytku mającym szanse spopularyzować bezemisyjne samochody.

Nieprzypadkowo naszym pierwszym w pełni elektrycznym modelem jest nowa generacja Corsy - najpopularniejszego samochodu naszej marki i jednego z bestsellerów na europejskim rynku

Michael Lohscheller dyrektor generalny marki OpelNowa Corsa-e debiutuje wyposażona w szereg systemów wspomagających kierowcę:
- nieoślepiające matrycowe reflektory IntelliLux LED®
- aktywny tempomat
- asystent pasa ruchu
- system hamowania awaryjnego z czujnikami radarowymi
- system wykrywania zmęczenia kierowcy
- systemy wspomagające parkowanie i manewrowanie.
Nowa Corsa-e wyposażona jest również w nowoczesne systemy multimedialne kompatybilne z Apple CarPlay i Android Auto, w tym flagowy system Multimedia Navi Pro z 10-calowym kolorowym ekranem dotykowym.

Nowa Corsa-e w Polsce dostępna będzie w cenie od 124 490 zł.

Oprócz nowej Corsy‑e Michael Lohscheller zaprezentował także pierwszy model Opla z napędem hybrydowym typu plug-in - model Grandland X Hybrid4. Oba modele są częścią planu, który zakłada w pełni elektryczną gamę modeli Opla do 2024 roku.

Galeria: Opel Corsa-e

Portal Samochodów Niskiej Emisji

Copyright 2019

Partner techniczny TMNET.PL