Opel Grandland X Hybrid4 już w Polsce

2019-06-07 07:49 |

#PHEV #Opel #Grandland X #Hybrid4
Opel Grandland X Hybrid4 już w Polsce

Opel zamierza zelektryfikować wszystkie modele do 2024 r. Pierwszym modelem hybrydowym typu plug-in jest Opel Grandland X Hybrid4. W polskiej sieci sprzedaży już można składać zamówienia na Grandlanda X Hybrid4 w cenie 192 450 zł za bogato wyposażoną wersji Elite. Pierwsze samochody trafią do klientów na początku 2020 roku.

Galeria: Opel Grandland X Hybrid4

W modelu Opel Grandland X Hybrid4 zastosowano zespół napędowy napędzający wszystkie cztery koła składający się z czterocylindrowego turbodoładowanego silnika benzynowego o pojemności 1.6 l o mocy 200 KM (147 kW) oraz dwóch silników elektrycznych o mocy 109 KM (80 kW)./109 KM i akumulatora litowo-jonowego o pojemności 13,2 kWh. Przedni silnik elektryczny jest sprzężony ze sterowaną elektrycznie ośmiobiegową przekładnią automatyczną. Drugi silnik elektryczny, inwerter i mechanizm różnicowy są zintegrowane z napędzaną elektrycznie tylną osią, zapewniając napęd na wszystkie koła załączany na żądanie. Silnik spalinowy będzie wykorzystywany głównie przy średnich i dużych prędkościach jazdy, natomiast w czasie jazdy z niską oraz zmienną prędkością napęd zapewni elektryczna część układu. Elektryczny zasięg Grandlanda X Hybrid4 wynosi do 52 kilometrów (według WLTP).

Hybrydowy Grandland X oferuje cztery tryby jazdy: elektryczny, hybrydowy, AWD i sportowy. W trybie hybrydowym samochód będzie automatycznie dobierał najbardziej efektywny sposób napędu, z możliwością przełączenia na bezemisyjny tryb elektryczny po dotarciu do centrum miasta. W trybie AWD następuje aktywacja elektrycznego napędu tylnej osi w celu uzyskania maksymalnej przyczepności na wszystkich rodzajach nawierzchni.

Czas ładowania zależy od typu użytej ładowarki. Pokładowa ładowarka ma moc 3,3 kW. Opcjonalnie jest wersja 6,6 kW. Oprócz kabla dostarczanego wraz z pojazdem i służącego do ładowania akumulatorów z domowego gniazdka, Opel zaoferuje także urządzenia do szybkiego ładowania na publicznych stacjach oraz z ładowarek naściennych Wallbox w domu. Za pomocą takiej ładowarki o mocy 7,4 kW akumulator samochodu można naładować do pełna w około godzinę i 50 minut.

Podróże ułatwiają specjalne rozwiązania dla samochodów elektrycznych od karty do ładowania zapewniającej dostęp do ponad 105 000 stanowisk ładowania w całej Europie po narzędzie do planowania podróży proponujące najlepsze trasy z uwzględnieniem aktualnego zasięgu samochodu oraz prezentujące lokalizacje stacji ładowania. Z uwagi na fakt, że elektryczność jest tańsza od benzyny, kierowcy mogą zaoszczędzić, regularnie doładowując akumulator zamiast tankować paliwo.

Opel Grandland X Hybrid4 wyposażony jest w układ hamowania regeneracyjnego, który odzyskuje energię wytwarzaną w czasie hamowania lub wytracania prędkości. Energia jest zużywana natychmiast lub magazynowaną w akumulatorze, dzięki czemu zasięg Grandlanda X Hybrid4 na zasilaniu elektrycznym można zwiększyć średnio o 10 procent.

Galeria: Opel Grandland X Hybrid4

Portal Samochodów Niskiej Emisji

Copyright 2019

Partner techniczny TMNET.PL