Podwozie Honda-e łączy komfort i zwrotność

2019-06-17 12:22 |

#Elektryczne #Honda #e
Podwozie Honda-e łączy komfort i zwrotność

Wkrótce do produkcji trafi Honda e - miejski samochód elektryczny nowej generacji zbudowanym na zaprojektowanej od podstaw platformie. Płyta podłogowa Hondy e została opracowana z myślą o zapewnieniu satysfakcjonujących wrażeń z jazdy miejskiej.

Nowa platforma jest dostosowana do elektrycznych źródeł napędu. Dzięki temu wygospodarowano miejsce na baterię trakcyjną, która umieszczona jest centralnie między osiami pod podłogą. Takie umiejscowienie ma wiele zalet - nie ingeruje we wnętrze kabiny pasażerskiej, obniża środek ciężkości, a także idealnie rozkłada masę - osiągnięto rozkład masy 50:50.

Kompaktowe rozmiary i krótkie zwisy zapewniają dużą zwrotność co z pewnością będzie zaletą w mieście. Do komfortowego podróżowania przyczyni się niezależne lekkie aluminiowe zawieszenie z przodu i z tyłu gwarantując stabilność i kontrolę nad pojazdem.

W modelu Honda e przewidywany jest wydajny litowo-jonowy akumulator o dużej pojemności 35,5 kWh ze zwartym i lekkim systemem chłodzenia. Dzięki utrzymaniu optymalnej temperatury zwiększa się wydajność akumulatora.

Wprowadzenie w tym roku do produkcji seryjnej nowego miejskiego samochodu elektrycznego jest ważnym krokiem w realizacji zobowiązania Hondy, zakładającego że do roku 2025 całość gamy sprzedawanych w Europie pojazdów będzie wyposażona w napędy zelektryfikowane.

Portal Samochodów Niskiej Emisji

Copyright 2019

Partner techniczny TMNET.PL