SEAT prezentuje całkowicie elektryczny model Mii electric

2019-06-18 15:00 |

#Elektryczne #SEAT #Mii #Electric
SEAT prezentuje całkowicie elektryczny model Mii electric

SEAT Mii dołącza do swoich bliźniaczych modeli samochodów Skoda Cigtigo i Volkswagen Up i debiutuje z napędem elektrycznym będąc pierwszym w pełni elektrycznym samochodem SEATa w ofercie. Do Polski Mii electric trafi w przyszłym roku.

Galeria: SEAT Mii Electric

Pierwszy elektryczny samochód o zasięgu 64 km SEAT skonstruował w 1992 roku do obsługi XXV Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie w oparciu o model Toledo. Teraz w erze elektromobilności debiutuje miejski samochód elektryczny SEAT Mii electric.

Rynek się zmienia, a elektromobilność rozwija się w szybkim tempie. Udział pojazdów elektrycznych w europejskim rynku wzrósł w ciągu pierwszych 4 miesięcy 2019 roku o 46%. W porę wzbogaciliśmy naszą ofertę o elektrycznego Mii electric, który dopiero rozpoczyna naszą zasilaną prądem podróż. Oczekujemy, że przystępna cena i niskie koszty utrzymania naszego Mii electric zachęcą wielu zmotoryzowanych do wyboru tego ekologicznego środka transportu

Luca de Meo, Prezes SEAT-aSEAT Mii electric mierzy 3557 mm długości, 1645 mm, szerokości, 1478 mm wysokości. Samochodem może podróżować czterech pasażerów zabierając 251 litrów bagażu z możliwością powiekszenie przestrzeni bagażowej do 923 litrów przy złożonych tylnych siedzeniach. Dzięki swoim wymiarom SEAT Mii electirc dokosnale sobie radzi w czasie miejskiej jazdy dodatkowo ułatwiając parkowanie. Wersja z elektrycznym napędem niewiele różni się od oferowanego SEATa Mii z napędem spalinowym - podkreślone zostały akcenty podkreślające nowy napęd.

Za napęd elektrycznej wersji SEATa Mii odpowiada silnik elektryczny o mocy 83 KM (61 kW) i momencie obrotowym 212 Nm. Energia zmagazynowana w akumulatorze litowo-jonowym o pojemności 36,8 kWh zapewni zasięg ok. 260 km (WLTP). Ładowanie do 80 % baterii zajmie około 4 godzin (7,2 kW), zaś na stacji szybkiego ładowania 80% pojemności uzyskamy w godzinę. SEAT Mii rozpędzi się maksymalnie do 130 km/h, a przyspieszenie od 0 do 50 km/h zajmie mu 3,9 sekundy.

Wnętrze Mii electric wyróżnia się nastrojowym oświetleniem przestrzeni pojazdu oraz skórzaną kierownicą i podgrzewanymi fotelami, utrzymanymi w sportowym duchu. Pojazd został ponadto wyposażony w zaawansowany system bezpieczeństwa Lane Assist, który ostrzega kierowcę przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu, a także jest w stanie samodzielnie, przez ograniczony czas, korygować tor jazdy.

SEAT Mii electric będzie produkowany w Bratysławie od IV kwartału 2019 roku. W Polsce samochód będzie można zamówić w 2020 roku.

Galeria: SEAT Mii Electric

Portal Samochodów Niskiej Emisji

Copyright 2019

Partner techniczny TMNET.PL