Volkswagen wyprodukuje akumulatory ze szwedzkim Northvolt AB

2019-06-20 19:03 |

#Elektryczne #Volkswagen #Northvolt #Akumulatory
Volkswagen wyprodukuje akumulatory ze szwedzkim Northvolt AB

Volkswagen wraz z Northvolt AB zamierzają stworzyć spółkę, która wybuduje fabrykę akumulatorów o łącznej pojemności 16 gigawatogodzin. Volkswagen ma zainwestować 900 milionów euro w produkcję w szwedzkim przedsiębiorstwie.

Część tej kwoty ma zostać przeznaczona na utworzenie spółki joint venture ze szwedzkim producentem, część zainwestowana bezpośrednio w Northvolt. Po uzyskaniu zgody Urzędu Antymonopolowego Volkswagen ma otrzymać 20 procent udziałów w Northvolt AB oraz miejsce w radzie nadzorczej.

Northvolt to europejski partner, z którym produkcję akumulatorów będziemy mogli rozwinąć również w Niemczech

Stefan Sommer - członek Zarządu VolkswagenaNowopowstała spółka ma powstać w ciągu roku i zajmie się budową fabryki akumulatorów w Europie o łącznej pojemności 16 gigawatogodzin. Według założeń rozpoczęcie budowy nastąpi najwcześniej w 2020 roku w Salzgitter w Dolnej Saksonii. .

Zgodnie ze swoją strategią koncern Volkswagen będzie w samej Europie potrzebował od 2025 roku akumulatorów o łącznej pojemności ponad 150 gigawatogodzin rocznie.

Northvolt to europejski producent wysokojakościowych akumulatorów. Firma powstała w 2016 roku w celu stworzenia warunków rozwoju bezemisyjnych samochodów w Europie. Aktualnie buduje w Szwecji pilotażową linię do produkcji akumulatorów oraz fabrykę o początkowej wydajności 16 gigawatogodzin.

Portal Samochodów Niskiej Emisji

Copyright 2019

Partner techniczny TMNET.PL