Hybrydowy luksus - Bentley Bentayga Hybrid

2019-06-22 13:11 |

#PHEV #Bentley #Bentayga #Plug-in #Hybrid
Hybrydowy luksus - Bentley Bentayga Hybrid

Z czym kojarzy się Bentley? Przedewszystkim z luksusem. W 2018 roku brytyjski producent zrobił pierwszy krok w kierunku elektryfikacji - wprowadzając do oferty luksusowego SUV-a Bentley Bentayga Hybrid z chybrydowym napędem typu plug-in.

Galeria: Bentley Bentayga Hybrid

Bentley Bentayga to luksusowy SUV, który do produkcji wszedł w 2015 roku. Od początku produkcji w ofercie modelowej znalazł się dwunastocylindrowy widlasty silnik benzynowy o pojemności skokowej 5950 cm3 i mocy 608 KM (447 kW). Rok później do oferty dołączył wysokoprężny widlaty ośmiocylnidrowy motor o pojemnośći 3956 cm3 i mocy 435 KM (320 kW). Potężne silniki oferują znakomite osiągi - konsumując sporo paliwa. Użytkownikom Bentleya zapewne to nie przeszkadza, ale wprowadzane kolejne ograniczenia emisji wymuszają na producentach ograniczenia, ponieważ samochód który więcej spali paliwa - wyemituje więcej szkodliwych związków. Jak ograniczyć emisję i nie stracić przyjemności z jazdy jaką oferuję Bentley?

W nowym modelu Bentley Bentayga Hybrid z napędem hybrydowym typu plig-in połączono nowoczesny widlasty sześciocylindrowy turbodoładowany silnik benzynowy V6 o pojemności 3 litrów z wydajnym silnikiem elektrycznym działającym zarówno jako silnik elektryczny, jak i generator.

Bentayga Hybrid to nasz pierwszy krok na drodze do elektryfikacji, łączący tradycyjne wartości Bentley z najnowszymi technologiami. Daje klientom to, co najlepsze z obu światów

Adrian Hallmark, dyrektor generalny Bentley MotorsZastosowany napęd hybrydowy cechuje się wysoką mocą systemową równą 449 KM (330 kW) na którą składa się 340 KM (250 kw) generowanych przez silnik benzynowy i 128 KM (94 kW) płynące z elektrycznego silnika. Bentayga w wersji Hybrid tak jak jej bratnie modele z W12, V8 Diesel i V8 wyposażony jest w ośmiostopniową automatyczną skrzynię biegów oraz posiada stały napęd na cztery koła. Prędkość maksymalna modelu wynosi 254 km/h, a pierwsza setka na liczniku pojawia się po 5.5 sekundy. Bentley Bentayga będzie mógł pokonać około 50 km na samym napędzie elektrycznym. Aby zmaksymalizować wydajność, pojazd wykorzystuje informacje z nawigacji satelitarnej aby najlepiej wykorzystać silnik elektryczny.

Podczas postuju ładowanie modelu Bentley Bentayga odbywa się poprzez gniazdo ładowania znajdujące się po przeciwnej stronie niż wlew paliwa. Samo ładowanie akumulatora z domowego gniazda zajmie 7,5 godziny, jednak używając szybkiej ładowarki czas ten można skrócić do 2,5 godziny.

Bentayga Hybrid trafi na wybrane rynki w 2019 roku.

Galeria: Bentley Bentayga Hybrid

Portal Samochodów Niskiej Emisji

Copyright 2019

Partner techniczny TMNET.PL