Niskoemisyjne modele Volkswagen

2019-06-30 12:09 |

#Elektryczne #Volkswagen #e-Golf #e-Up #Passat GTE #Passat Variant GTE #Golf GTE #Oferta
Niskoemisyjne modele Volkswagen

Volkswagen rozpoczyna wprowadzanie do oferty nowoczesnej rodziny ID. - pojazdów z napędem elektrycznym. Pierwszy oferowany w przedsprzedaży model to ID.3 - odpwiednik Golfa. Jak wygląda dziś oferta samochodów niskiej emisji Volkswagena na chwilę przed wejściem rodziny ID.?

Galeria: Niskoemisyjne modele Volkswagen

W ofercie Volkswagena na dzień dzisiejszy znajdziemy trzy modele hybrydowe, oraz dwa modele całkowicie elektryczne.

Volkswagen Golf GTE
Volkswagen Golf GTE
Volkswagen Golf GTE

Golf jest najpopularnieszym modelem niemieckiego producenta, dlatego jego obecność w tym zestawieniu nie dziwi. Pierwszy wariant niskoemisyjny to hybryda typu plug-in - Golf GTE.
Układ hybrydowy modelu składa się z czterocylindrowego benzynowego silnika TSI o pojemności 1395 cm3 i mocy 150 KM (110 kW) i momencie obrotowym równym 250 Nm, silnika elektrycznego o mocy 105 KM (75 kW) dając łączną moc systemową 204 KM (150 kW) i 350 Nm momentu obrotowego.
Energia magazynowana jest w litowo-jonowym akumulatorze o pojemności 8.7 kWh. Z powodu ogromnego popytu aktualnie nie są przyjmowane zamówienia na ten model.

Passat GTE / Passat Variant GTE

Volkswagen Passat GTE (model przed liftingiem)
Volkswagen Passat GTE (model przed liftingiem)


W czerwcu zaprezentowano zmodernizowaną wersję modelu Volkswagen Passat, jednak w cennikach wciąż występuje tylko przedliftowa odmiana GTE - hybryda typu plug-in. W skład hybrydowego układu wchodzi czterocylindrowy turbodoładowany benzynowy silnik o pojemności 1395 cm3 generujący moc 156 KM (115 kW) i 250 Nm momentu obrotowego, elektryczny silnik o mocy 115 KM (85 kW) - dając w sumie układ hybrydowy o mocy systemowej 218 KM (160 kW). Model wyposażony w litowo-jonowy akumulator o pojemności 9,9 kWh może przebyć dystans do 50 km w trybie elektrycznym (NEFZ). W nowej generacji zastosowany ma być akumulator o większej pojemności pozwalający przejechać nawet 70 km w trybie całkowicie elektrycznym.

Volkswagen e-Up!
Elektryczny Volkswagen e-Up!
Elektryczny Volkswagen e-Up!

Volkswagen e-Up! jest przedstawicielem miejskich samochodów z napędem całkowicie elektrycznym. Do napędu używa synchronicznego silnika elektrycznego o mocy 82 KM (60 kW) i momencie obrotowym równym 210 Nm. Napęd przekazywany jest na przednie koła poprzez bezstopniową automatyczną skrzynię biegów. Źródłem energii jest umieszczony w podłodze pomiędzy osiami pojazdu akumulator litowo-jonowy o pojemności 18.7 kWh.
Zasięg e-Upa - do 160 km
Prędkość maksymalna - 130 km/h
Przyspieszenie od 0 - 100 km/h - 12,4 s.

Volkswagen e-Golf
Volkswagen e-Golf
Volkswagen e-Golf

Elektryczna wersja Golfa jest drugą jego odmianą w zestawieniu samochodów niskiej emisji. Elektryczny golf wyposażony jest w elektryczny silnik o mocy 136 KM (100 kW) generujący 290 Nm momentu obrotowego. Napęd przenoszony jest na oś przednią. Źródłem energii jest litowo-jonowy akumulator o pojemności 35,8 kWh/
Zasięg e-Golfa - do 231 km
Prędkość maksymalna - 150 km/h
Przyspieszenie 0 - 100 km/h - 9,6 s.

Galeria: Niskoemisyjne modele Volkswagen

Portal Samochodów Niskiej Emisji

Copyright 2019

Partner techniczny TMNET.PL