Światowa premiera - Fiat Ducato Electric

2019-07-01 18:22 |

#Elektryczne #Fiat #Ducato #Electric
Światowa premiera - Fiat Ducato Electric

Fiat Ducato jest jednym z najpopularniejszych modeli samochodów dostawczych w Europie. Doskonale odnalazł się w transporcie międzynarodowym, w firmach kurierskich, oraz zyskał popularność jako podwozie pod zabudowę kamperów. Teraz Fiat Proffesional prezentuje światu elektryczne Ducato Electric. Czy będzie on równie popularny w świecie samochodów bezemisyjnych?

Galeria: Fiat Ducato Electric

Elektryczny Fiat Ducato został zaprojektowany i skonstruowany zgodnie z najbardziej zaawansowanymi standardami jakościowymi Grupy FCA. Do współpracy przy projektowaniu zaproszeni zostali wybrani klienci z różnych branż co pozwoliło ogłębnie przeanalizować rzeczywiste warunki użytkowania samochodów dostawczych. Elektryczne Ducato ma spełniać wymagania każdego profesjonalnego użytkownika i oferując innowacyjność, osiągi i elastyczność.

Nowy Ducato Electric to samochód bez żadnych kompromisów: 100% Ducato, 100% Electric. Będzie to kluczowy produkt Fiata Professional w dziedzinie mobilności elektrycznej, szczególnie na etapie przejścia od tradycyjnego „wyboru pojazdu" do „wyboru mobilności" w oparciu o konkretne czynniki biznesowe i handlowe, zmieniając koncepcję podejścja do zakupu z całkowitego kosztu posiadania na całkowity koszt mobilności.

Elektryczny Ducato dostępny będzie we wszystkich wariantach nadwozia, a dzięki swojej konstrukcji pojemność ładunkowa nie została ograniczona i jest taka sama co w tradycyjnym Ducato i wynosi od 10 do 17 m3 pojemności ładowni. Ducato w wersji elektrycznej może poszczycić się również sporą ładownością - maksymalna może ona wynieść 1950 kg.

Za napęd elektrycznego Fiata Ducato odpowiedzialny będzie elektryczny silnik o mocy maksymalnej 122 KM (90 kW) i maksymalnym momencie obrotowym równym 280 Nm. Nowe Ducato Electric będzie mogło rozpędzić się do 100 km/h - optymalizując zużycie energii. Energia potrzebna do napędzania elektrycznego dostawczaka zmagazynowna jest w modułowym akumulatorze. Taka konstrukcja baterii w zależności od potrzeb zagwarantuje zasięg od 220 do 360 km (NEDC).

Nowy w 100 % elektryczny model Fiat Professional, - Ducato Electric trafi do salonów w 2020 r i uzupełni gamę modeli z aleternatywnym źrółem napędu obok Ducato Natural Power zasilanego metanem.

Galeria: Fiat Ducato Electric

Portal Samochodów Niskiej Emisji

Copyright 2019

Partner techniczny TMNET.PL