90 elektrycznych Solarisów trafia do Berlina

2019-07-02 18:58 |

#Elektryczne #Solaris #Urbino12
90 elektrycznych Solarisów trafia do Berlina

Solaris wygrał jeden z największych przetargów na dostawę autobusów elektrycznych w Europie. Niemiecka BVG - spółka transportu publicznego z Berlina zamówiła 90 bezemisyjnych autobusów z Bolechowa. Nie po raz pierwszy BVG wybiera autobusy Solaris.

Realizacja kontraktu odbędzie się w kilku etapach:
- pierwszy autobus zostanie dostarczony na początku przyszłego roku,
- 29 sztuk w I kwartale 2020,
- 30 sztuk w II kwartale 2020
- 30 w IV kwartale 2020 roku.

To bardzo budujące, że Berlin po raz kolejny stawia na rozwój bezemisyjnego transportu publicznego. Wybór 90 autobusów elektrycznych z rodziny Solarisa bez wątpienia przyczyni się do zwiększenia komfortu życia berlińczyków. Elektromobilność bezpośrednio przekłada się na zmniejszenie poziomu hałasu i zanieczyszczenia powietrza w miastach. Elektromobilność to przyszłość, która już dziś staje się naszą rzeczywistością

Petros Spinaris, Wiceprezes Zarządu Solaris Bus & Coach S.A.Do stolicy Niemiec trafią dwunastometrowe Solarisy Urbino 12 Electric mogące pomieścić 70 pasażerów. Do napędu służyć będzie oś ze zintegrowanymi silnikami elektrycznymi. Energię dostarczy zespół baterii o całkowitej pojemności nominalnej 300 kWh. Na wyposażeniu znajdzie się system klimatyzacji, monitoring oraz dostępne dla pasażerów gniazda USB. W autobusach zamontowany zostanie system informacji pasażerskiej z głosową zapowiedzią przystanków.

Po zakończeniu realizacji kontraktu flota autobusów Solaris eksploatowanych przez berlińską BVG będzie liczyła 125 sztuk.

Portal Samochodów Niskiej Emisji

Copyright 2019

Partner techniczny TMNET.PL