Toyota z nową gamą elektrycznych samochodów dostawczych

2019-07-10 12:41 |

#Elektryczne #Toyota #Proace #Proace city
Toyota z nową gamą elektrycznych samochodów dostawczych

Toyota zapowiada elektryczne wersje modeli Toyota PROACE i Toyota PROACE CITY, które na rynek mają trafić odpowiednio w 2020 i 2021 roku.

Toyota ogłosiła ambitny plan rozwoju działalności w zakresie lekkich samochodów dostawczych. W tym celu powołano specjalną markę Toyota Professional z nową strategią i wyspecjalizowanym personelem.

Ekspansja i elektryfikacja pojazdów użytkowych oferowanych przez Toyota Motor Europe będzie wspierana przez nową markę, Toyota Professional. To potwierdza zaangażowanie Toyoty na rzecz powiększającej się grupy klientów pojazdów użytkowych, by wraz z wyspecjalizowaną siecią dealerską zapewnić odpowiednią obsługę klienta

Matt Harrison, wiceprezes Toyota Motor Europe



W odpowiedzi na zmieniające się trendy na rynku związane ze zmianami klimatycznymi i obawami o czystość powietrza w wielu europejskich miastach Toyota we współpracy z Grupą PSA wprowadzi elektryczne wersje modeli PROACE i PROACE CITY, które znajdą się w sprzedaży odpowiednio w 2020 i 2021 roku.

Toyota Proace City to kompaktowy samochód dostawczy o długości 4,4 m lub 4,7 m oferując przestrzeń ładunkową o pojemności od 3,3 m3 do 4,3 m3 z możliwością przewiezienia dwóch europalet.

Większy model Proace dostępy w trzech wersjach długości 4609 mm, 4959 mm i 5309 mm oferuje przestrzeń ładunkową od 4,6 m3 do 6,1 m3.

Portal Samochodów Niskiej Emisji

Copyright 2019

Partner techniczny TMNET.PL