100% MINI, 100% elektryczne - Nowe MINI Cooper SE.

2019-07-11 11:14 |

#Elektryczne #MINI #Cooper SE
100% MINI, 100% elektryczne - Nowe MINI Cooper SE.

Grupa BMW właściciel marki MINI zaprezentował najbardziej klasyczną wersję następcy ikony brytyjskiej motoryzacji z napędem elektrycznym. Przed nami nowa era, którą otwiera MINI Cooper SE.

Galeria: MINI Cooper SE

Dotychczas w ofercie brytyjskiej marki dostępny był MINI Cooper S E Countryman ALL4 z napędem hybrydowym typu plug-in. Teraz MINI wspina się na wyższy poziom elektryfikacji oferując model z napędem całkowicie elektrycznym. W mierzącym 3850 mm długości, 1727 mm szerokości, 1432 mm wysokości 3-drzwiowym hatchbacku połączono charakterystyczną stylistykę, frajdę z jazdy z ekologiczną, bezemisyjną jazdą.

Z zewnątrz elektryczną wersję MINI Cooper SE rozpoznamy po pełnej osłonie chłodnicy, specjalnych felgach, żółtych akcentach - na osłonie chłodnicy, na lusterkach zewnętrznych; oraz logotypie. We wnętrzu znalazły się specjalne elementy wskazań i obsługi. Dzięki specjalnej konstrukcji akumulator nie ogranicza przestrzeni pasażerskiej, ani bagażowej wynoszącej od 211 do 731 litrów.

Układ napędowy elektrycznej wersji MINI składa się z elektrycznego silnika o mocy 184 KM (135 kW) i momencie obrotowym wynoszącym 270 Nm, który dostępny jest od samego początku. Napęd przekazywany jest na przednią oś za pomocą jednostopniowej przekładni ze zintegrowanym mechanizmem różnicowym. Źródłem energii jest wysokonapięciowy litowo-jonowy akumulator w kształcie litery "T" umieszczony w podłodze - o pojemności 32,6 kWh. Pierwszy mały samochód premium z napędem w pełni elektrycznym może pokonać dystans od 235 do 270 km (pomiar WLTP przeliczony na NEDC). Elektryczna wersja 3-drzwiowego MINI charakteryzuje się znakomitą dynamiką - ważący 1365 kg model przyspiesza od 0 do 60 km/h w 3,9 s, zaś pierwszą setkę osiąga w czasie 7,3 s. Prędkość maksymalna ograniczona jest do 150 km/h. Samochód jest też wyjątkowo zwinny, a dzięki niskiemu położeniu środka ciężkości prowadzi się bardzo pewnie.

Ładowanie w czasie postoju może odbywać się z gniazdka domowego lub szybkich ładowarek o mocy do 50 kW umożliwiając osiągnięcie 80% ładowania w zaledwie 35 minut.

MINI Cooper SE już w wyposażeniu standardowym oferuje reflektory diodowe, 2-strefową automatyczną klimatyzację, ogrzewanie z pompą ciepła, ogrzewanie postojowe, elektryczny hamulec postojowy i nawigację Connected.

Galeria: MINI Cooper SE

Portal Samochodów Niskiej Emisji

Copyright 2019

Partner techniczny TMNET.PL