Nissan LEAF doceniony przez Green NCAP

2019-07-20 23:51 |

#Elektryczne #Nissan #LEAF #Green NCAP
Nissan LEAF doceniony przez Green NCAP

Nissan LEAF otrzymał kolejne prestiżowe wyróżnienie - tym razem doceniono parametry ekologiczne - odznaczając elektryczny model Nissana - maksymalną pięciogwiazdkową oceną!

Galeria: Nissan Leaf (2019)

Nissan LEAF został poddany serii rygorystycznych testów w ramach niezależnej inicjatywy na rzecz czystego powietrza i efektywności energetycznej - uzyskując najwyższą ocenę pięciu gwiazdek Green NCAP. Duży wpływ na tę notę miało zdobycie przez model LEAF 8,5 na 10 możliwych punktów w kompleksowych testach efektywności energetycznej. Ocenie zostały poddane jazda przy niskiej i wysokiej temperaturze oraz osiągi w jeździe autostradowej pod dużym obciążeniem.

Począwszy od premiery rynkowej w 2010 roku, LEAF jest pionierem w przybliżaniu zrównoważonej i efektywnej mobilności klientom na całym świecie, zaś uznanie w ramach prestiżowej inicjatywy Green NCAP jest potwierdzeniem ogromnego postępu, jaki dokonał się w tej dziedzinie

Helen Perry, dyrektor działu samochodów elektrycznych w Nissan EuropeInicjatywa Green NCAP, realizowana jest przy wsparciu znanego z testów zderzeniowych Europejskiego Programu Oceny Nowych Samochodów (EuroNCAP). Green NCAP ma za zadanie promować rozwój czystych, efektywnych energetycznie i nieszkodzących środowisku pojazdów poprzez nagradzanie rozwiązań dotyczących poprawy jakości powietrza i umiarkowanego zużycia zasobów.

Sukces Nissana LEAF w testach jest dowodem na słuszność naszego podejścia nie tylko do przyszłości motoryzacji, ale przede wszystkim do zapewnienia wymiernych korzyści właścicielom Nissanów LEAF, których mogą oni doświadczyć już dziś w swoich samochodach. Mamy nadzieję, że wrażenia z korzystania z elektrycznego napędu będą coraz lepsze, a LEAF będzie odnosił kolejne sukcesy

Helen Perry, dyrektor działu samochodów elektrycznych w Nissan Europe

Galeria: Nissan Leaf (2019)

Portal Samochodów Niskiej Emisji

Copyright 2019

Partner techniczny TMNET.PL