Nadchodzi Hyundai Kona z napędem hybrydowym

2019-07-22 08:13 |

#Hybrid #Hyundai #Kona
Nadchodzi Hyundai Kona z napędem hybrydowym

Hyundai rozszerza gamę modelu Kona o nową wersję z napędem hybrydowym, która dołącza do całkowicie elektrycznej i spalinowej odmiany. W ten sposób koreański producent oferuje niezwykle popularnego SUV-a z najszerszą gamą jednostek napędowych.

Galeria: Hyundai Kona Hybrid

Hyundai Kona do produkcji wszedł w październiku 2017 roku i jest pierwszym kompaktowym SUV-em koreańskiego producenta oferowanym w Europie. Model charakteryzuje się ciekawym, odważnym designem połączonym z bogatym wyposażeniem i najnowszej generacji rozwiązaniami z zakresu bezpieczeństwa. Model z miejsca stał się hitem sprzedaży - od debiutu w Europie sprzedano prawie 120 tys. egzemplarzy modelu.

Hyundai oferuje najszerszą gamę układów napędowych, a wraz z wprowadzeniem całkowicie nowej hybrydowej wersji Kona oferujemy naszym europejskim klientom jeszcze większy wybór, jeśli chodzi o ekologiczne modele SUV. Oprócz eleganckiego wyglądu i wydajnego hybrydowego układu napędowego klienci mogą teraz korzystać z najnowocześniejszych funkcji łączności

Andreas-Christoph Hofmann - Wiceprezes ds. Marketingu i produktów Hyundai Motor EuropeTeraz w odpowiedzi na potrzeby europejskiego rynku do gamy dołącza całkowicie nowa hybrydowa odmiana. Zespół napędowy modelu Hyundai Kona Hybrid składa się z benzynowego silnika z rodziny GDI Kappa o pojemności 1,6-litra. Czterocylindrowy rzędowy silnik z bezpośrednim wtryskiem benzyny, generuje moc 105 KM (77 kW) i moment obrotowy równy 147 Nm. Drugim elementem układu hybrydowego jest elektryczny silnik z magnesem trwałym dostarczający 43,5 KM (32 kW) i 170 Nm momentu obrotowego. Trzecim elementem układu jest polimerowy, wysokonapęciowy akumulator litowo-jonowa o pojemności 1,56 kWh i napięciu 240 V. Cały układ hybrydowy daje łącznie 141 KM (104 kW) mocy systemowej i moment obrotowy rzędu 265 Nm - zapewniając dynamiczne wrażenia z jazdy.

Również hybrydowa wersja posiada wiele technologicznych ulepszeń. Standardowo we wnętrzu znajduje się 7-calowy wyświetlacz multimedialny, oraz łączność Android Auto i Apple CarPlay. Wraz z opcjonalnym system nawigacji audio-wideo (AVN) otrzymujemy ekran dotykowy o przekątnej 10,25 cala oraz funkcje rozpoznawania mowy w chmurze w sześciu językach. W komfortowej i bezpiecznej podróży pomocny będzie kompleksowy pakiet technologii Hyundai SmartSense zawierający m.in.:
- asystenta ostrzegania i unikania zderzeń z możliwością wykrywania pieszych i rowerzystów
- opcjonalny inteligentny tempomat z funkcją automatycznego hamowania utrzymując stałą prędkość i odległość od poprzedzającego pojazdu, automatycznie przyspieszając i hamując
- opcjonalną funkcję asystenta pasa ruchu utrzymujący samochód w na swoim pasie
- ostrzeżenie o ograniczeniu prędkości wykorzystujące przednią kamerę oraz informacje z systemu nawigacyjnego
- ostrzeganie przed kolizją w martwym punkcie oraz ostrzeganie przed kolizją z tyłu pojazdu.

Hyundai Kona Hybrid trafi do salonów w sierpniu 2019 roku.

Galeria: Hyundai Kona Hybrid

Portal Samochodów Niskiej Emisji

Copyright 2019

Partner techniczny TMNET.PL