Odświeżona Toyota Prius Plug-in Hybrid

2019-07-23 10:06 |

#PHEV #Toyota #Prius #Plug-in #Hybrid
Odświeżona Toyota Prius Plug-in Hybrid

Toyota zaprezentowała odświeżoną wersję pierwszej seryjnie produkowanej hybrydy typu plug-in - modelu Prius z nowym 5-miejscowym wnętrzem.

Galeria: Toyota Prius Plug-in Hybrid (2019)

Toyota Prius jest pierwszym seryjnym samochodem z napędem hybrydowym na świecie będąc od ponad 20 lat symbolem innowacyjnych napędów i zaawansowanych technologii.

Toyota Prius z napędem hybrydowym typu plug-in, dzięki zaawansowanemu napędowi hybrydowemu może poszczycić się niezwykle niskim spalaniem na poziomie 1,26 l/100 km (WLTP) oraz niską emisją CO2 w granicach 28-35 g/km.

Sercem układu napędowego modelu Prius Plug-in Hybrid jest układ hybrydowy o mocy systemowej 122 KM (90kW). Całkowicie elektryczny zasięg wynosi do 50 km. Prędkość maksymalna w trybie elektrycznym wynosi 135 km/h.

W modelu Prius Plug-in Hybrid to wynik zastosowano przełomowe technologie, począwszy od systemu klimatyzacji opartego na pompie ciepła z wtryskiem gazu, wykorzystującej ciepło z powietrza na zewnątrz samochodu, poprzez unikalny na rynku system ogrzewania baterii podczas ładowania, który minimalizuje wpływ chłodnej pogody na zasięg samochodu w trybie elektrycznym, dochodząc do dużego panelu słonecznego, generującego energię elektryczną do ładowania baterii trakcyjnej. W zależności od warunków pogodowych, ładowanie energią słoneczną może zwiększyć zasięg jazdy w trybie elektrycznym nawet do 5 km dziennie, co oznacza około 1000 km w pełni elektrycznej jazdy rocznie (przy ostrożnych kalkulacjach biorących pod uwagę wykorzystanie systemu przez 200 dni w roku).

Podczas modernizacji Toyoty Prius Plug-in Hybrid zdecydowano się na wprowadzenie odmiany 5-osobowej. Zamiast dwóch osobnych foteli z tyłu zastosowano kanapę, zapewniającą trzecie, środkowe miejsce. Prius Plug-in Hybrid otrzymał także nowe wykończenie wnętrza z czarnymi akcentami, którymi zastąpiono dotychczasowe białe akcenty. Zastosowanie nowych tkanin zapewniło wyższą jakość sensoryczną wnętrza.

Nowością w ofercie będzie nowy metalizowany lakier Attitude Black oraz oferowany opcjonalnie system kamer 360 stopni.

Galeria: Toyota Prius Plug-in Hybrid (2019)

Portal Samochodów Niskiej Emisji

Copyright 2019

Partner techniczny TMNET.PL