130 przegubowych Solarisów będzie wozić Warszawiaków - bez emisji!

2019-07-29 12:08 |

#Elektryczne #Solaris #Urbino18 #Warszawa
130 przegubowych Solarisów będzie wozić Warszawiaków - bez emisji!

Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie zakupły 130 przegubowych elektrycznych autobusów Solaris Urbino 18 electric. To największy kontrakt na bezemisyjne autobusy w Europie warty blisko 400 mln złotych. zakupiły 130 przegubowych elektrobusów.

Warszawskie przegubowe elektryczne Solarisy Urbino napędzane będą zamontowanymi w osi dwoma silnikami elektrycznymi o łącznej mocy 220 kW. Energia niepędowa zmagazynowana będzie w bateriach typu Solaris High Power o pojemności 150 kWh.

Firma Solaris jest niezwykle dumna z faktu wygrania tak ogromnego przetargu na dostawę autobusów elektrycznych. Od wielu lat konsekwentnie realizujemy naszą strategię rozwoju opartą o pojazdy bezemisyjne. Dzięki gigantycznemu zamówieniu z MZA, umacniamy się na pozycji europejskiego lidera elektromobilności.

Javier Calleja, Prezes Zarządu Solaris Bus & Coach S.A.Wnętrze i wyposażenie autobusu będzie doskonale znane pasażerom MZA i jest wykonane zgodnie z obowiązującym standardem ZTM. Kabina kierowcy będzie więc całkowicie zamknięta, autobus zaś będzie wyposażony w klimatyzację i rozbudowany system informacji pasażerskiej. Dodatkowo do dyspozycji pasażerów będą trzy podwójne gniazda USB, z których można doładować urządzenia mobilne.

Nasz projekt zakupu 130 elektrycznych autobusów przegubowych, wspomagany z funduszy europejskich, to jedna z największych elektromobilnych inwestycji w Europie. Cieszymy się, że jesteśmy jednym z liderów we wdrażaniu proekologicznych rozwiązań dla transportu, według naszych planów już za dwa lata będziemy w posiadaniu floty niemal 400 autobusów zero i niskoemisyjnych. Ekologiczne autobusy MZA to nadzieja na czyste powietrze w stolicy

Jan Kuźmiński, Prezes Zarządu Miejskich Zakładów Autobusowych Sp. z o.o.Przegubowe Solarisy będą ładowane za pomocą poprzez ładowarki zajezdniowe typu plug-in oraz za pomocą pantografów. Dodatkowo Warszawa zainwestuje w stacje szybkiego ładowania rozlokowane w różnych punktach miasta, na których elektryczne autobusy można będzie doładowywać z mocą ponad 400 kW .

Do Warszawy trafiło już ponad 1000 autobusów miejskich Solaris, w tym 20 elektrycznych.

Portal Samochodów Niskiej Emisji

Copyright 2019

Partner techniczny TMNET.PL