Koncepcyjne Audi Elaine odwiedzi Warszawę

2019-08-02 12:06 |

#Elektryczne #Audi #Elaine #Koncept
Koncepcyjne Audi Elaine odwiedzi Warszawę

Audi Elaine odwiedzi Warszawę - koncepcyjny pojazd pokazujący, jak rozwija się jazda autonomiczna według Audi. Audi Elaine ponadto stało się bazą dla rozwoju koncepcji Audi e-tron Sportback, który na rynku pojawi się już w przyszłym roku.

Galeria: Audi Elaine concept

Koncepcyjne Audi Elaine jest modelem typu SUV-Coupé. Mierzy 4,9 m długości, 1,98 m szerokości, 1,53 m wysokości i rozstaw osi 2,93 m - wymiary zbliżone do Audi A7. Model wyposażony jest w elektryczny napęd o mocy 435 KM (320 kW), która może być zwiększona w trybie „boost” aż do 503 KM (370 kW). Gwarantuje to znakomite osiągi - przyspieszenie do setki w czasie 4,5 sekundy. Wyposażone w akumulator o pojemności 95 kWh zapewnia zasięg do ponad 500 km (NEDC).

Audi Elaine jest koncepcją, na podstawie której powstał drugi w naszej gamie modelowej w pełni elektryczny samochód, Audi e-tron Sportback, który na rynku pojawi się już w przyszłym roku

Przemysław Schwarz, dyrektor marketingu AudiDodatkowo koncepcyjne Audi Elaine umożliwia w pełni autonomiczną jazdę - w niektórych sytuacjach nawet bez obecności kierowcy na pokładzie. Przykład: Kierowca parkuje swoje Audi w wydzielonej strefie przekazania. Stamtąd samochód samodzielnie wjeżdża na wielopoziomowy parking z ofertą różnorodnych usług, np. z myjnią, punktem odbioru paczek kurierskich, stacją benzynową czy stacją ładującą. Dzięki Audi AI, samochód wszystkie te sprawy załatwia samodzielnie.

Wszystkich zainteresowanych, w którą stronę zmierza stylistyka i rozwiązania techniczne spod znaku czterech pierścieni zapraszamy w dniach od 6 do 17 sierpnia do Salony Audi City w Warszawie przy Placu Trzech Krzyży 10/14. W godzinach 10:00–20:00 w dni powszednie i 10:00–16:00 w soboty będzi można obejrzeć koncepcyjne Audi Elaine.

Galeria: Audi Elaine concept

Portal Samochodów Niskiej Emisji

Copyright 2019

Partner techniczny TMNET.PL