Hyundai IONIQ potwierdza wysoki poziom bezpieczeństwa

2019-08-13 19:32 |

#Elektryczne #Hyundai #Ioniq #Electric
Hyundai IONIQ potwierdza wysoki poziom bezpieczeństwa

Zmodernizowany Hyundai IONIQ - model dostępny z trzema wariantami zelektryfikowanych napędów potwierdza wysoki poziom bezpieczenstwa otrzymując pięć gwiazdek w testach Euro NCAP.

Wpływ na tak dobry wynik w testach zderzeniowych modelu IONIQ ma jego konstrukcja - lekkie, sztywne podwozie i nadwozie wykonane ze stali o wysokiej wytrzymałości - stanowiące aż 53 % ogólnej struktury, zapewniając optymalną absorpcję energii przy zderzeniu. Dodatkowo pasażerowie chronieni są przez siedem poduszek powietrznych, w tym kolanowa poduszka bezpieczeństwa dla kierowcy.

Pięciogwiazdkowa ocena Euro NCAP pokazuje, że nasza strategia oferowania systemów bezpieczeństwa w niższych segmentach, również w połączeniu z alternatywnymi napędami, jest słuszna. Nowy Hyundai IONIQ to bardzo nowoczesna koncepcja pojazdu, który ma wszystko, czego potrzebuje Klient

Andreas-Christoph Hofmann
Wiceprezes ds. Marketingu Hyundai Motor EuropeNowy Hyundai IONIQ wyposażony jest w szereg systemów zapobiegających zdarzeniom drogowym. Już w standardowym wyposażeniu znalazł się asystent zapobiegania zderzeniu czołowemu (FCA) - ostrzegający kierowcę w sytuacjach awaryjnych, a w razie konieczności automatycznie hamując. System wykrywa inne pojazdy, pieszych, a nawet rowerzystów. Dodatkowo wpływ na poprawę bezpieczeństwa mają oferowane również:
- asystent utrzymania pasa ruchu (LKA)
- system monitorowania martwego pola (BCW)
- ostrzeganie o ruchu poprzecznym podczas cofania (RCTA).

Przypomnijmy, że model IONIQ dostępny jest w trzech wariantach zelektryfikowanych napędów:
- IONIQ Hybrid
- IONIQ Plug-in
- IONIQ Electric.

Wszystkie z trzech modeli IONIQ należą do najbezpieczniejszych pojazdów w swojej klasie otrzymując notę pięciu gwiazdek EuroNCAP - za ochronę dorosłych, dzieci i pieszych, a także za dostępne w standardzie oraz opcjonalne systemy bezpieczeństwa.

Portal Samochodów Niskiej Emisji

Copyright 2019

Partner techniczny TMNET.PL