Oto Mercedes-Benz EQV

2019-08-20 18:45 |

#Elektryczne #Mercedes-Benz #EQV #Premiera
Oto Mercedes-Benz EQV

Mercedes wprowadzi do produkcji pierwszy model MPV klasy premium z napędem elektrycznym. Produkcyjna wersja modelu Mercedes-Benz EQV zostanie zaprezentowany podczas IAA we Frankfurcie.

Galeria: Mercedes-Benz EQV - prezentacja

Mercedes-Benz EQV jest odpowiednikiem klasy V Mercedesa w rodzinie EQ. Producent zapowiada, że model będzie dostępny w dwóch wariantach rozstawu osi 3200 mm lub 3430 mm, które dzięki elastyczności konfiguracji siedzeń mogąc pomieścić wraz z kierowcą do ośmiu osób.

Nasze modele MPV spełniają najwyższe standardy pod względem funkcjonalności i różnorodności. EQV nie ustępuje pod tym względem. Zapewnia wygodną obsługę, dynamiczną elektro-estetykę, intuicyjną obsługę i dużą przestrzeń - a wszystko to bez lokalnej emisji

Marcus Breitschwerdt, szef Mercedes-Benz VansŹródłem napędu modelu EQV będzie elektryczny układ napędowy 204 KM (150 kW) i 362 Nm momentu obrotowego, napędzający poprzez bezstopniową przekładnię przednią oś. Mercedes-Benz EQV będzie mógł rozpędzić się do 160 km/h!

Energii potrzebnej do podróży dostarczy akumulator litowo-jonowy umieszczony pod podłogą pojazdu o pojemności użytecznej 90 kWh. Producent deklaruje zasięg w okolicy 405 km.

Energie w akumualtorze można będzie szybko uzupełnić korzystając ze stacji szybkiego ładowania o mocy 110 kW - osiągając poziom 80% pojemności już w niespełna godzinę.

Na wyposażeniu standardowym Mercedes-Benz EQV otrzymuje chłodzoną wodą ładowarkę pokładową (OBC) o mocy 11 kW pozwalającą naładować akumulator prądem przemiennym w domu lub na stacjach ładowania w niecałe 10 godzin.

Mercedes EQV produkowany będzie w zakładzie produkcyjnym w Vitorii w północnej Hiszpanii, gdzie produkuje się modele klasy V i Vito.

Galeria: Mercedes-Benz EQV - prezentacja

Portal Samochodów Niskiej Emisji

Copyright 2019

Partner techniczny TMNET.PL