Volkswagen ID.Buggy - elektryczny powrót do lat 60-tych

2019-08-21 11:35 |

#Elektryczne #Volkswagen #ID #ID.Buggy
Volkswagen ID.Buggy - elektryczny powrót do lat 60-tych

Volkswagen na plażach Pebble Beach Concours d’Elegance w Kalifornii prezentuje koncepcyjny model z napędem elektrycznym ID.Buggy. Model zainspirowany klasycznymi pojazdami buggy popularnymi w Ameryce w latach 60-tych.

Galeria: Volkswagen ID.Buggy - concept

Koncepcyjne Buggy oparte jest o modułową platformę podłogową MEB - opracowaną specjalnie dla samochodów elektrycznych, udowadniając jej wszechstronność. Model inspirowany pojazdami popularnymi w latach 60-tych doskonale
nadaje się zarówno do jazdy po piaszczystych plażach, jak i po drogach.

W modelu ID.Buggy zastosowano bezemisyjny układ napędowy składający się z silnika elektrycznego umieszczonego przy tylnej osi z bezstopniową przekładnią. Silnik elektryczny dysponuje mocą maksymalną równą 204 KM (150 kW) i momentem obrotowym równym 310 Nm dostępnym już w momencie ruszenia. Energia zasilająca układ zmagazynowana jest w wysokonapięciowym akumulatorze trakcyjnym o pojemności 62 kWh. Według założeń bezemisyjne buggy jest w stanie pokonać do 250 kilometrów (wg. WLTP). ID.Buggy może się rozpędzić maksymalnie do 160 km/h, a pierwszą setkę osiągnie w czasie 7,2 sekundy.

Jak przystało na rasowe buggy - nadwozie nie posiada dachu i drzwi, wykonane jest z materiału kompozytowego z możliwością odłączenia od platformy podłogowej. Rama nadwozia jest wzmocniona zapewniając ochronę na wypadek dachowania. Dla polepszenia właściwości terenowych model wyposażony jest w 18-calowe koła z oponami terenowymi w rozmiarze 255/55 z przodu i 285/60 z tyłu. Dodatkowo podwozie zostało zabezpieczone poprzez zastosowani aluminiowych płyt.

Czy koncepcyjny Volkswagen ID.Buggy ma szansę powtórzyć sukces klasycznego pierwowzoru? Oceńcie sami!

Galeria: Volkswagen ID.Buggy - concept

Portal Samochodów Niskiej Emisji

Copyright 2019

Partner techniczny TMNET.PL