Nadchodzi elektryczny motorsport - ADAC Opel e-Rally Cup

2019-08-26 17:20 |

#Elektryczne #Opel #Corsa-e #Rally #Sport #Motorsport #ADAC #ADAC Opel e-Rally Cup
Nadchodzi elektryczny motorsport - ADAC Opel e-Rally Cup

Kilka miesięcy temu niemiecki producent zaprezentował nową generację modelu Corsa, która zadebiutowała z napędem całkowicie elektrycznym. Teraz Opel idzie krok dalej wprowadzając do oferty bazujący na modelu Corsa-e elektryczny samochód rajdowy.

Galeria: Opel Corsa-r Rally - przedpremierowo

Sportowa wersja elektrycznej Corsy napędzana będzie synchronicznym silnikiem elektrycznym o mocy 136 KM (100 kW) i momencie obrotowym równym 260 Nm dostępny już w chwili ruszenia napędzający przednią oś z mechanizmem różnicowym Torsen. Samochód wyposażony będzie w rajdowe zawieszenie oraz wzmocnione hamulce - tarczowe z zarówno z przodu jak i z tyłu z zaciskami czterotłoczkowymi. Układ hamulcowy przystosowany jest do odzyskiwania energii. Akumulator trakcyjny ma pojemność 50 kWh.

Rajdowa wersja Corsy-e posiada lekkie nadwozie z zintegrowaną klatką bezpieczeństwa. Nieco zmieniły się wymiary samochodu dlugość - 4060 mm, szerokość - 1770 mm (+5 mm), wysokość - 1440 mm (+5 mm), rozstaw osi - 2540 mm (+2 mm). Dodatkowo zamontowane zostały osłony podwozia, silnika i skrzyni biegów. Rajdówka stoi na 17 calowych felgach z lekkich stopów. Jak na rajdówkę przystało pojawiły się również zapinki maski i tylnej klapy.

Układ kierowniczy wyposażony jest w elektryczne wspomaganie. Wersja rajdowa pozbawiona została układów ESP, kontroli trakcji i ABSu.

Rajdowa wersja Opla Corsy będzie ważyć ok. 1400 kg.

Corsa-e to samochód elektryczny dla wszystkich – jest w pełni przystosowany do codziennego użytku i ma przystępną cenę; są to cechy, które mają zastosowanie również w sportach samochodowych. Wykorzystaliśmy samochód produkcyjny jako podstawę i jesteśmy pierwszym producentem samochodów na świecie, który stworzył elektryczny samochód rajdowy

Michael Lohscheller - dyrektor generalny firmy OpelPoczątkowo ADAC Opel e-Rally Cup odbywać się będzie podczas Rajdowych Mistrzostw Niemiec oraz wybranych wydarzeń. Wyścigi rozpoczną się latem 2020 roku i planowane jest co najmniej dziesięć rund kwalifikacyjnych do "super sezonu" w 2021 r.

Wraz z ADAC Opel e-Rally Cup wprowadzamy po raz pierwszy napęd elektryczny do głównego nurtu sportu, a zwłaszcza w ramach wsparcia młodych kierowców. Innowacyjna koncepcja i współpraca z Groupe PSA otwierają nam nowe możliwości, zwłaszcza przy wsparciu młodych kierowców. Jestem pewien, że ADAC Opel e-Rally Cup wskaże drogę sportu motorowego daleko poza granicami Niemiec

Hermann Tomczyk - Prezes ADAC Sport
Opracowany na bazie modelu Opel Corsa-e elektryczny samochód rajdowy zaprezentowany zostanie podczas Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego IAA we Frankfurcie. Wyścigi w ramach ADAC Opel e-Rally Cup rozpoczną się w 2020 roku.

Galeria: Opel Corsa-r Rally - przedpremierowo

Portal Samochodów Niskiej Emisji

Copyright 2019

Partner techniczny TMNET.PL