Audi e-tron w podróży - odwiedziło 10 państw w 24 godziny

2019-08-27 19:17 |

#Elektryczne #Audi #e-tron #test
Audi e-tron w podróży - odwiedziło 10 państw w 24 godziny

Pierwszy model niemieckiego producenta z napędem całkowicie elektrycznym Audi e-tron odbył długodystansowy test pokonując 1600 kilometrów ze Słowenii do Holandii. Cała podróż zajęła 24 godziny.

Dwudziestego sierpnia dziewięciu dziennikarzy mając do dyspozycji trzy samochody Audi e-tron 55 quattro rozpoczęło liczącą 1600 km podróż od jeziora Bled w Słowenii, aż do Amsterdamu w Holandii. Cel - pokonać trasę prowadzącą przez dziesięć europejskich państw w 24 godziny. Trasa o długości 1600 km wiodła przez Austrię, Włochy, Liechtenstein, Szwajcarię, Francję, Niemcy, Luksemburg, Belgię i kończyła się w Amsterdamie w Holandii.

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom Audi e-tron pokazało mocne strony swojego napędu elektrycznego - duży zasięg połączony z możliwością szybkiego ładowania.

Nasz elektryczny SUV jest doskonałym wyborem na długie podróże. Świetnie łączy wysoki komfort jazdy, osiągi i wydajność. Podczas tej dziennikarskiej prezentacji pokazaliśmy również, że oprócz zalet samego pojazdu, niezwykle istotne w dalekim podróżowaniu jest szybkie ładowanie akumulatorów z mocą 150 kW

Hans-Joachim Rothenpieler, członek zarządu AUDI AG ds. rozwoju technicznegoDzięki możliwości zasilania prądem stałym na stacjach wysokiej mocy, litowo-jonowy akumulator Audi e-tron w niecałe 30 minut ładuje się do poziomu 80 procent! To podstawowa zaleta w długich podróżach.

Trasa prowadziła poprzez zróżnicowane warunki topograficzne i drogowe. W Alpach, wspinając się pod wysokie wzniesienia, prowadzący mieli okazję w pełni wykorzystać nawet 300 kW mocy i 664 Nm momentu obrotowego. Z kolei zjeżdżając z nich w dół, czerpać mogli korzyści z przemyślanej koncepcji rekuperacji, pozwalającej podczas hamowania odzyskać nawet 220 kW mocy i 300 Nm momentu obrotowego i przekształcić je w elektryczność. Elektryczny napęd na cztery koła quattro zapewniał optymalną przyczepność i dynamikę np. na krętych odcinkach dróg Południowego Tyrolu.

Podczas swojej podróży Audi e-tron udowodniło, że różnica w czasie przejazdu samchodów elektrycznych zmniejsza się w porównaniu do aut z napędem konwencjonalnym.

Portal Samochodów Niskiej Emisji

Copyright 2019

Partner techniczny TMNET.PL