Freightliner eCascadia - elektryczna ciężarówka trafiła do klientów z USA

2019-09-03 12:15 |

#Elektryczne #Freightliner #eCascadia #Ciężarówki #Testy
Freightliner eCascadia - elektryczna ciężarówka trafiła do klientów z USA

Pod koniec sierpnia 2019 roku Daimler Trucks do pierwszych klientów z USA Penske Truck Leasing i NFI Industries dostarczył pierwsze ciężkie ciągniki siodłowe Freightliner eCascadia z napędem całkowicie elektrycznym.

eCascadia nie jest pierwszym elektrycznym modelem ciężarówki testowanej przez amerykańskich przewoźników, bowiem pod koniec 2018 r. flotę obu przewoźników zasilił średniej wielkości samochód ciężarowy Freightliner eM2. Penske Truck Leasing za pomocą eCascadii będzie obsługiwał ruch regionalny w południowej Kalifornii. NFI Industries wykorzysta elektryczną ciężarówkę do prac transportowych zarówno w portach Los Angeles, jak i Long Beach.

Freightliner eCascadia to elektryczna wersja ciężarówki dalekobieżnej Cascadia o łącznej masie 80 000 funtów. Wprowadzona do produkcji eCascadia osiągać będzie moc maksymalną do 730 KM. Wyposażona w akumulatory o pojemności 550 kWh, oferować będzie zasięg do 250 mil (430 km). Czas potrzebny na naładowanie akumulatora do 80 % co zapewnia zasięg w okolicach 200 mil wynosi około 90 minut.

Rozpoczęcie seryjnej produkcji elektrycznej ciężarówki Freightliner eCascadia planowane jest w 2021 r.

Portal Samochodów Niskiej Emisji

Copyright 2019

Partner techniczny TMNET.PL