Opel Corsa-e - przygotowany do ładowania w każdych warunkach

2019-09-04 11:51 |

#Elektryczne #Opel #Corsa-e #Ładowanie
Opel Corsa-e - przygotowany do ładowania w każdych warunkach

Na drodze do upowszechnienia się samochodów z napędem całkowicie elektrycznym stoi zróżnicowanie w europejskiej infrastrukturze energetycznej. Dla nowego Opla Corsy‑e nie stanowi to przeszkody. Niemiecki producent oferuje opcje ładowania specjalnie dostosowane do Corsy‑e - począwszy od kabli zgodnych z różnymi standardami gniazdek i stacji ładowania aż po ładowarki naścienne Wallbox oraz innowacyjną ładowarkę uniwersalną.

Na polskim rynku debiutująca elektryczna wersja modelu Opel Corsa‑e od wersji Edition standardowo wyposażona jest w jednofazową ładowarkę pokładową o mocy 7,4 kW. W opcji dostępna jest trójfazowa ładowarka pokładowa o mocy 11 kW. Ponadto nowa Corsa-e w każdej wersji może korzystać ze stacji szybkiego ładowania o mocy do 100 kW.

Co to oznacza?

Wykorzystując do ładowania domowego Wallboxa lub korzystając z publicznej stacji ładowania o mocy 11 kW w ciągu 90 minut samochód jest gotowy na pokonanie dystansu 100 km. Ładowanie na stacji prądem stałym jest znacznie szybsze. Na publicznej stacji ładowania o mocy 50 kW identyczny poziom energii uzyskujemy już po 19 minutach. Opel Corsa-e przystosowany jest do ładowania ze stacji o mocy nawet 100 kW - osiągając w zaledwie 12 minut poziom energii pozwalającej na pokonanie kolejnych 100 kilometrów. W zaledwie pół godziny akumulator naładujemy do 80 procent pojemności.

Producent przygotował dla modelu Corsa-e szereg akcesoriów do ładowania. Dla klientów preferujących niekłopotliwe ładowanie w domu przygotowano standardowy kabel „typu 2” - pozwalający podłączyć samochód do zwykłego domowego gniazdka. Dla klientów pokonujących większe dystanse przygotowano kable „typu 3” - dostosowane do ładowarki pokładowej i publicznych stacji ładowania. Kable o długości 6 metrów umożliwiają podłączenie się do publicznego punktu ładowania nawet gdy miejsce parkingowe tuż przy nim jest zajęte. Dodatkowo dla elektrycznej Corsy przygotowano „Uniwersalny kabel do ładowania” łączący w sobie funkcje kabli typu 2 i 3 oraz ładowarki naściennej Wallbox. Za pomocą odpowiednich przejściówek to mobilne urządzenie do ładowania można podłączyć do większości typów gniazdek domowych oraz publicznych stacji ładowania.

Portal Samochodów Niskiej Emisji

Copyright 2019

Partner techniczny TMNET.PL