Zmodernizowany Volkswagen e-Up! ma być tańszy

2019-09-09 21:47 |

#Elektryczne #Volkswagen #e-Up #IAA Frankfurt
Zmodernizowany Volkswagen e-Up! ma być tańszy

Elektryczny Volkswagen e-Up! ze zmodernizowanymi akumulatorami zadebiutuje podczas IAA we Frankfurcie. Dzięki nowej konstrukcji akumulatora zwiększy się zasięg nawet do 260 km (wg WLTP).

Volkswagen e-Up! jest propozycją z segmentu aut miejskich doskonale odnajdujący się również w roli pojazdu flotowego. Mimo niewielkich rozmiarów: długość 3600 mm, szerokość 1645 mm, wysokość 1492 mm i rozstaw osi 2417 mm oferuje miejsce dla czterech osób i 251 litrów bagażu.

Teraz dzięki nowym akumulatorom o większej gęstości energetycznej uzyskano większą pojemność 32,3 kWh zamiast dotychczasowych 18,7 kWh. Pozwala to na pokonanie nawet 260 km zgodnie z cyklem WLTP.

Dzięki możliwości ładowania prądem stałym o mocy 40 kW czas napełnienia akumulatorów do 80 % zajmuje zaledwie godzinę.

Według zapowiedzi producenta nowy e-Up! ma być jeszcze bardziej przystępny cenowo. Obniżenie ceny wynika z faktu, że e-Up! ma być produkowany w dużej liczbie egzemplarzy.

Elektryczny Volkswagen e-Up napędzany jest elektrycznym silnikiem o mocy 61 kW i maksymalnym momencie obrotowym 210 Nm, pozwalając rozpędzić się do 130 km/h, przyspieszając od 0 do 100 km/h w 12.4 s.

Na seryjnym wyposażeniu e-Up! otrzyma automatyczną klimatyzację, system radiowy „composition phone” z interfejsem bleutootha i DAB+, system „Lane Assist” utrzymujący samochód na wybranym pasie ruchu.

Nowy Volkswagen e-Up! ze zmodernizowanym akumulatorem zostanie zaprezentowany podczas rozpoczynającego się 10 września Salonu Samochodowego IAA we Frankfurcie.

Portal Samochodów Niskiej Emisji

Copyright 2019

Partner techniczny TMNET.PL