Volkswagen ID.3 już oficjalnie i... zaskakująco!

2019-09-10 16:22 |

#Elektryczne #Volkswagen #ID.3 #Prezentacja
Volkswagen ID.3 już oficjalnie i... zaskakująco!

Volkswagen prezentuje pierwszy model elektrycznej rodziny ID. W końcu zobaczyliśmy kompaktowego ID.3 bez kamuflażu. Trzeba przyznać, że model prezentuje się znakomicie. Nowy model jest odzwierciedleniem zmian jakie przechodzi marka Volkswagen - otrzymał nowy logotyp niemieckiego producenta.

Galeria: Volkswagen ID.3 - premiera

Nowy Volkswagen ID.3 jest pierwszym modelem niemieckiego producenta projektowanym z wyłącznie elektrycznym napędem. Do budowy nowego kompaktowego modelu inżynierowie Volkswagena wykorzystali nową modułową platformę MEB - przygotowaną specjalnie do budowy samochodów z napędem elektrycznym.

To właśnie pojazdy z napędem elektrycznym będą głównym elementem ekspozycji Volkswagena podczas tegorocznej wystawy IAA. Samochody elektryczne mają być przyszłością niemieckiego producenta. Podkreśleniem tej przemiany jest nowe logo Volkswagena - po raz pierwszy zastosowane w modelu ID.3.

Nowy elektryczny Volkswagen ID.3 napędzany jest silnikiem elektrycznym o mocy 204 KM (150 kW) napędzającym koła tylne, wykorzystując zalety elektrycznego zespołu napędowego - wystarczy wcisnąć pedał gazu, by auto dynamicznie przyspieszało! Nowy model stara się również wyeliminować największą wadę napędu elektrycznego - ograniczony zasięg. W ofercie pojawia się z trzema rodzajami akumulatorów o pojemności 45 kWh, 58 kWh oraz 77 kWh - oferując zasięg od 330 do 550 km (WLTP). Dzięki możliwości ładowania ładowarką o mocy 100 kW już po 30 minutach możemy pokonać kolejne 290 km.

Na rynku Polskim cena nowego ID.3 rozpocznie się poniżej 130.000 złotych. Produkcja rozpocznie się pod koniec 2019 roku, zaś pierwsze samochody trafią do klientów w połowie 2020 roku.

Po Garbusie i Golfie ID.3 jest trzecim autem, które otwiera nowy wielki rozdział o strategicznym znaczeniu w historii marki Volkswagen. Atrakcyjna cena i duży zasięg mają szansę uczynić ID.3 bestsellerem!

Galeria: Volkswagen ID.3 - premiera

Portal Samochodów Niskiej Emisji

Copyright 2019

Partner techniczny TMNET.PL