Koncepcyjny Hyundai 『45』- nowa era projektów samochodów Hyundai

2019-09-14 09:05 |

#Elektryczne #Hyundai #45 #Concept #IAA 2019
Koncepcyjny Hyundai 『45』- nowa era projektów samochodów Hyundai

Prezentowany podczas trwających Targów Motoryzacyjnych IAA 2019 we Frankfurcie najnowszy samochód koncepcyjny Hyundai 『45』jest zapowiedzią przyszłego kierunku projektowania samochodów elektrycznych koreańskiego producenta. Model czerpie inspirację z modelu Hyundai Pony Coupe z 1974 roku - jednemu z najbardziej kultowych samochodów w historii marki Hyundai.

Galeria: Hyundai 45 Concept (IAA 2019)

Nowy koncepcyjny samochód z napędem elektrycznym Hyundai 『45』nawiązuje do koncepcyjnego Pony Coupe z 1974 roku. Główną jego cechą jest prostota formy poprzednika połączona z wizją przyszłości - gdzie główną rolę odegra elektryfikacja.

Koncepcyjny Hyundai 45 posiada modne nadwozie typu fastback - zwarte, a jednocześnie stabilne. Ważną rolę odgrywają kąty o nachyleniu 45 stopni, które definiują sylwetkę samochodu na kształt rombu. Samochód jest szeroki, a jego sylwetka skierowana jest do przodu.
Nowa charakterystyczna geometryczna osłona chłodnicy nawiązuje do Hyundaia Pony Coupe Concept, jednak zastosowano wniej najnowocześniejszą technologię cyfrową.

Wnętrze samochodu zapewnia przyjazną przestrzeń do życia. Minimalistyczne, inspirowane wzornictwem mebli i przestronne wnętrze to przyjemne połączenie drewna, tkaniny i skóry. Hyundai 45 zapewnia pasażerom wygodę. Podłoga została wyłożona miękką wykładziną, co dodatkowo wzmacnia poczucie przyjaznej przestrzeni życiowej, a także zmniejsza hałas dobiegający z drogi. Siedzenia obracają się w kierunku pasażerów, otwierając drzwi w celu wygodnego wejścia i wyjścia. Czyste linie, ergonomiczne rozmieszczenie elementów sterujących i wysokiej klasy elektronika nadają dodatkowej nowoczesności.

Galeria: Hyundai 45 Concept (IAA 2019)

Portal Samochodów Niskiej Emisji

Copyright 2019

Partner techniczny TMNET.PL