BMW i Hydrogen NEXT - czyli X5 z napędem wodorowym

2019-09-16 09:14 |

#Hydrogen #BMW #BMW i #Hydrogen Next #X5 #Koncept #IAA 2019
BMW i Hydrogen NEXT - czyli X5 z napędem wodorowym

BMW chcąc być pionierem w dziedzinie mobilności elektrycznej przygotowało BMW i Hydrogen NEXT - model napędzany wodorowymi ogniwami paliwowymi. Pojazdy napędzane wodorem stanowią ważną alternatywę i uzupełnienie oferty elektrycznych układów napędowych.

BMW zamierza stworzyć kompleksową gamę zelektryfikowanych układów napędowych obejmującą między innymi napędy całkowicie elektryczne, hybrydowe typu plug-in oraz elektrycznych układów napędowych wykorzystujących technologię wodorowych ogniw paliwowych.

Już w 2022 roku BMW ma w planach zaprezentować nowoczesne wodorowe układy napędowe kolejnej generacji w niewielkich seriach pojazdów opartych na obecnym modelu BMW X5. W dalszych planach BMW już w 2025 roku chce zaproponować swoim klientom pojazdy napędzane ogniwami paliwowymi.

BMW i Hydrogen NEXT pokazuje zastosowanie nowoczesnej technologi w takim samochodzie jak BMW X5. Delikatne zmiany stylistyczne zdradzają powiązanie z rodziną samochodów zelektryfikowanych BMW. Na masce znalazło się charakterystyczne logo BMW i w kolorze niebieskim, pojawiające się również w trójwymiarowej wersji we wlotach powietrza. Wykończenie felg jednoznacznie wskazuje na geny BMW i w tym modelu.
Zmiany objęły również tylną część pojazdu - niebieskie elementy dyfuzora i brak... rur wydechowych!

Największą zaletą samochodów napędzanych ogniwami paliwowymi jest wykorzystanie zalet pojazdu elektrycznego - jazda całkowicie bez emisji CO2 - z zaletami pojazdów spalinowych - nie ograniczony zasięg dzięki możliwości szybkiego tankowania wodoru. Jednak na drodze do popularyzacji napędów wodorowych stoi... brak odpowiedniej infrastruktury do tankowania samochodów wodorowych.

Portal Samochodów Niskiej Emisji

Copyright 2019

Partner techniczny TMNET.PL