Jeep® Renegade PHEV - jest gotowy!

2019-09-17 10:03 |

#PHEV #Jeep #Renegade
Jeep® Renegade PHEV - jest gotowy!

Nie tylko odbywające się we Frankfurcie targi motoryzacyjne są areną do prezentacji nowych zelektryfikowanych wersji samochodów. W paryskim MotorVillage na Champs-Elysées Jeep prezentuje pierwszy hybrydowy samochód elektryczny typu Plug-in marki Jeep® w Europie.

Galeria: Jeep Renegade Plugin-Hybrid

Wymuszanie ciągłych ograniczeń emisji na producentach samochodów przyczynia się do popularyzacji napędów hybrydowych typu plug-in. Oto kolejna propozycja w segmencie samochodów o podwyższonych zdolnościach terenowych ze zelektryfikowanym napędem - Jeep® Renegade PHEV.

Co prawda producent nie podaje dokładnych specyfikacji modelu to wiadomo że do napędu hybrydowego Renegade'a zastosowany zostanie układ hybrydowy składający się z benzynowego silnika GSE o pojemności 1,3-litra, oraz silnik elektryczny umieszczony między kołami tylnymi, zasilany z akumulatora trakcyjnego ładowanego podczas jazdy lub z gniazdka elektrycznego. Renegade dostępny będzie w dwóch wariantach mocy układu hybrydowego - 190 KM (140 kW) lub 240 KM (177 kW). Producent zapowiada, że taki układ napędowy pozwoli na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie około 7 sekund i rozpędzić się w trybie całkowicie elektrycznym do 130 km/h. W kwestii ekologii - zasięg całkowicie elektryczny ma wynosić ok. 50 km dzięki czemu średnia emisja CO2 nie powinna przekroczyć poziomu 50 g/km (NEDC).

Dzięki zastosowaniu dwóch źródeł zasilania używanych w nowej technologii napędu na wszystkie koła - eAWD, przednia oś napędzana jest przez silnik spalinowy, zaś napęd na tylną oś zapewnia specjalny silnik elektryczny. Pozwala to na oddzielenie dwóch osi i niezależne kontrolowanie momentu obrotowego w bardziej skuteczny sposób, niż system mechaniczny. Co to oznacza w praktyce? Jeszcze lepsze właściwości terenowe!

Jeep Renegade PHEV może poruszać się w trzech trybach:
- Hybrid - tryb optymalizujący moc w celu zminimalizowania zużycia paliwa
- eSave - silnik spalinowy może utrzymywać lub ładować akumulator podczas jazdy
- Electric - tryb w pełni elektryczny.

Akumulator trakcyjny Jeepa® Renegade PHEV można ładować
z zewnętrznego źródła energii - w domu, korzystając z wydajnej ładowarki typu Wallbox lub w publicznie dostępnych punktach ładowania. Zakładany czas naładowania baterii od półtorej godziny do trzech godzin, w zależności od rodzaju ładowarki.

We wnętrzu znalazł się zmodyfikowany, 7-calowy kolorowy wyświetlacz TFT - informujący kierowcę o poziomie naładowania akumulatora, zasięg w trybie elektrycznym, spalinowym oraz kombinowanym.

Galeria: Jeep Renegade Plugin-Hybrid

Portal Samochodów Niskiej Emisji

Copyright 2019

Partner techniczny TMNET.PL