Rozpoczęła się produkcja modelu Škoda Superb iV

2019-09-19 10:08 |

#PHEV #Skoda #Superb #iV #Produkcja
Rozpoczęła się produkcja modelu Škoda Superb iV

18 września 2019 roku z taśmy produkcyjnej w fabryce w Kvasinach zjechał pierwszy seryjny egzemplarz modelu Škoda Superb iV - pierwszego w historii czeskiej marki auta z napędem hybrydowym typu plug-in.

Galeria: Skoda Superb iV

Wdrożenie do produkcji z nowym źródłem napędu wymagało inwestycji wartych ok. 12 milionów euro w kompleksowe przygotowanie fabryki do produkcji zelektryfikowanego modelu. Samochody z napędem hybrydowym typu plug-in produkowane są na jednej linii wraz z konwencjonalnymi spalinowymi modelami Škody Superb.

Początek seryjnej produkcji Škody Superb iV to duży krok w kierunku przyszłości. W ciągu ostatnich kilku miesięcy wdrożyliśmy w fabryce w Kvasinach zmiany niezbędne do rozpoczęcia produkcji naszego pierwszego modelu z napędem hybrydowym typu plug-in. To ogromny sukces całego zespołu

Michael Oeljeklaus, członek zarządu Škoda Auto ds. produkcji i logistykiNowa wersja z napędem hybrydowym typu plug-in modelu Škoda Superb iV oferuje 218 KM (160 kW) mocy systemowej osiąganej z hybrydowego układu napędowego składającego się z benzynowego silnika 1.4 TSI, silnika elektrycznego i akumulatora litowo-jonowego o pojemności 13 kWh. Škoda Superb iV powinna pokonać aż 56 kilometrów w trybie całkowicie elektrycznym, w połączeniu z silnikiem silnikiem benzynowym oferuje całkowity zasięg do 930 km!

Škoda Superb iV oferowana będzie w wersji wyposażenia Ambition, Style, Sportline oraz Laurin&Klement. Na polskim rynku model pojawi się na początku 2020 roku.

Galeria: Skoda Superb iV

Portal Samochodów Niskiej Emisji

Copyright 2019

Partner techniczny TMNET.PL