Z Monachium do Frankfurtu - elektryczne MINI Cooper SE w trasie

2019-09-20 11:34 |

#Elektrczne #MINI #Cooper #SE
Z Monachium do Frankfurtu - elektryczne MINI Cooper SE w trasie

Nowe MINI Cooper SE - pierwszy model wyposażony wyłącznie w elektryczny napęd samodzielnie dotarł z Monachium do Frankfurtu nad Menem, gdzie podczas targów motoryzacyjnych IAA 2019 odbyła się jego premiera. Po drodze zaliczył tylko jeden postój na ładowanie!

Galeria: MINI Cooper SE

W historycznym przejeździe za kierownicą elektrycznego MINI Cooper SE zasiadła Elena Eder - kierownik projektu. Trasa z siedziby BMW Group w Petuelring w Monachium do głównego wejścia na targi we Frankfurcie wynosi dokładnie 400 km - co oznacza jeden postój na naładowanie akumulatora. Za idealne miejsce do naładowania akumulatora system nawigacji wybrał stację szybkiego ładowania na autostradzie A3.

Mobilność miejska to bez wątpienia największa zaleta MINI Cooper SE. Ale nie oznacza to, że przyjemność z jazdy elektrycznej ogranicza się tylko do krótkich dystansów

Elena Eder - kierownik projektuPrzerwa w podróży związana z ładowaniem akumulatora wyniosła zaledwie 35 minut - w tym czasie akumulator wysokonapięciowy ze stanu prawie całkowitego wyczerpania została naładowany do 80% całkowitej pojemności. To wystarczyło by elektryczne MINI Cooper SE wjechało do hali nr 11 frankfurckiego centrum wystawowego z wystarczającym zapasem mocy - na swoją prezentację podczas IAA 2019 we Frankfurcie.

Galeria: MINI Cooper SE

Portal Samochodów Niskiej Emisji

Copyright 2019

Partner techniczny TMNET.PL