Kia wprowadza hybrydy plug-in w modelu Ceed

2019-09-23 10:11 |

#PHEV #Kia #Ceed #XCeed
Kia wprowadza hybrydy plug-in w modelu Ceed

Na początku września Kia Motors zaprezentowała swój kompaktowy model Ceed ze zelektryfikowanym napędem hybrydowym typu plug-in. Od początku 2020 roku na rynku europejskim można będzie nabyć modele Kia XCeed i Ceed Sportswagon z napędem niskoemisyjnym.

Galeria: Kia Ceed SW PHEV / Kia xCeed PHEV

Nowe wersje modelu Ceed z hybrydowym napędem plug-in oferowane będą w dwóch wersjach nadwoziowych - rodzinnym kombi Ceed Sportswagon, oraz nowej odmianie crosoverze Kia XCeed. Napędy hybrydowe stanowić mają atrakcyjną alternatywę dla konwencjonalnych modeli benzynowych i wysokoprężnych. Zapowiada się więc poważny gracz na rynku.

Te dwa modele stanowią ważny etap, gdy Kia wprowadza zaawansowane układy napędowe nowej generacji do oferty. Sprzedaż nowej gamy Ceed wzrosła o 40,1% rok do roku w pierwszej połowie 2019 r., A nowe warianty Plug-in Hybrid jeszcze bardziej zwiększą atrakcyjność tego asortymentu

Emilio Herrera - dyrektor operacyjny w Kia Motors EuropeNowe wersje hybrydowe napędzane będą znanym z modelu Niro hybrydowym układem napędowym o mocy systemowej 141 KM (104 kW) i 265 Nm momentu obrotowego. Zbudowany jest z benzynowego czterocylindrowego silnika 1.6 Kappa z bezpośrednim wtryskiem benzyny o mocy 105 KM (77 kW), silnika elektrycznego o mocy 60 KM (44,5 kW) i akumulatora litowo-polimerowego o pojemności 8,9 kWh. Układ napędowy jest sprzężony z sześciobiegową dwusprzęgłową skrzynią biegów DCT. W kwestii osiągów - Ceed Sportswagon setkę na liczniku osiąga w czasie 10,8 sekundy, zaś Kia XCeed potrzebuje ich 11. Nowe hybrydowe wersje oferują aż 60 kilometrów elektrycznego zasięgu!

Zastosowanie hybrydowego układu napędowego nie powoduje zbytniego uszczerbku na funkcjonalności samochodu. Akumulator o pojemności 8,9 kWh znajduje się obok 37-litrowego zbiornika paliwa pod tylną kanapą. Ceed Sportswagon nadal posiada pojemność bagażową w granicach od 437 do aż 1506 litrów ze złożonymi tylnymi siedzeniami w proporcji 40:20:40. W modelu XCeed Plug-in Hybrid możemy przewieźć 291 litrów bagażu z możliwością powiększenia objętości do do 1243 litrów.

Zapowiada się więc poważny gracz na rynku samochodów ze zelektrfikowanym napędem. Popularne odmiany kompaktowego modelu oferujące czystość napędu elektrycznego, z nieograniczonym zasięgiem samochodu spalinowego z dodatkowym atutem - bezkonkurencyjną siedmioletnią gwarancją Kia na 150 000 km - obejmującą także akumulator.

Galeria: Kia Ceed SW PHEV / Kia xCeed PHEV

Portal Samochodów Niskiej Emisji

Copyright 2019

Partner techniczny TMNET.PL