Nadchodzi całkowicie elektryczne Volvo XC40

2019-09-26 09:35 |

#Elektryczne #Volvo #XC40 #Zapowiedź
Nadchodzi całkowicie elektryczne Volvo XC40

Już w przyszłym miesiącu szwedzka marka zapowiada premierę pierwszego całkowicie elektrycznego modelu w ofercie. Zadanie nie jest łatwe, gdyż przy zmienionej konstrukcji samochód musi być jednym z najbezpieczniejszych samochodów na świecie.

Galeria: Elektryczne Volvo XC40 - zapowiedź

Zmieniające się trendy w motoryzacji spowodowane kolejnymi ograniczeniami norm emisji szkodliwych substancji wymuszają na producentach wprowadzanie nowych źródeł napędu. Spod masek samochodów znikają więc klasyczne jednostki napędowe, pojawiają się za to zintegrowane z nadwoziem akumulatory.

Bez względu na to, co napędza nasz samochód, czy silnik elektryczny, czy spalinowy, Volvo musi być bezpieczne. W pełni elektryczny XC40 będzie jednym z najbezpieczniejszych samochodów, jakie kiedykolwiek zbudowaliśmy

Malin Ekholm - szef ds. Bezpieczeństwa w Volvo CarsPierwszy w pełni elektryczny napęd otrzyma SUV Volvo XC40. Usunięcie silnika z samochodu stanowi dla inżynierów spore wyzwanie, by należycie usztywnić nadwozie. Nowe elektryczne XC40 posiadać będzie całkowicie przeprojektowaną i wzmocnioną przednią część nadwozia. Dodatkowo nadwozie wersji elektrycznej zostało wzmocnione klatką bezpieczeństwa chroniącą zarówno przestrzeń pasażerską, jak i akumulatory auta. Sama płyta podłogowa modelu XC40 od początku było projektowane z myślą o napędzie elektrycznym.

Akumulatory trakcyjne umieszczone zostały w podłodze samochodu - poprawiając prowadzenie samochodu poprzez obniżenie środka ciężkości, oraz zmniejszając ryzyko dachowania.

W tylnej części to zintegrowane z konstrukcją karoserii elementy elektrycznego układu napędowego dodatkowo usztywniają nadwozie, będąc wzmocnieniem struktury nadwozia w czasie kolizji rozpraszając energię uderzenia.

Wkrótce producent przedstawi więcej szczegółów na temat elektrycznej wersji modelu XC40. Premiera modelu zapowiadana jest na 16 października 2019 roku.

Galeria: Elektryczne Volvo XC40 - zapowiedź

Portal Samochodów Niskiej Emisji

Copyright 2019

Partner techniczny TMNET.PL