Pionier w segmencie - hybrydowy Ford Transit Custom

2019-09-30 11:36 |

#PHEV #Ford #Transit #Custom #Plug-in #Plug-in-hybrid
Pionier w segmencie - hybrydowy Ford Transit Custom

Rozpoczyna się w Europie sprzedaż nowej odmiany modelu Ford Transit Custom wyposażonej w napęd hybrydowy typu plug-in. Ford jako pierwszy producent dostarcza na rynek furgony o ładowności 1 tony z napędem hybrydowym typu plug-in.

Ford Transit Custom Plug-In Hybrid jest praktyczną opcją dla firm, operujących głównie w środowisku miejskim z zasięgiem 58 km w trybie w pełni elektrycznym, lecz bez problemu nadaje się również do jazdy w trasie dzięki zastosowaniu tradycyjnego silnika spalinowego.

Nasi klienci chcą zelektryfikowanych pojazdów, lecz rozumiemy, że mają obawy dotyczące infrastruktury ładowania i zasięgu. Wersja plug-in-hybrid modelu Ford Transit Custom zapewnia produktywność bez kompromisów, oferując możliwość jazdy z wykorzystaniem energii elektrycznej przy zerowej emisji i swobodę w dłuższych podróżach

Ian Porter - główny inżynier programu Transit CustomHybrydowa wersja modelu Transit Custom oferowana jest w wariancie L1H1 z nadwoziem Van lub Kombi. Dzięki zastosowaniu kompaktowych akumulatorów oferuje 6.0 m3 przestrzeni ładunkowej oraz ładowność 1 130 kg.

Przednie koła napędzane są wyłącznie silnikiem elektrycznym o mocy 125 KM (92,9 kW) zasilanym z akumulatora litowo-jonowego o pojemności 13,6 kWh. Akumulator jest objęty standardową gwarancją na osiem lat lub 160 000 km.

Dla wydłużenia zasięgu w modelu Transit Custom Plug-in Hybrid montowany jest benzynowy silnik 1,0 Ecoboost - dzięki czemu całkowity zasięg samochodu wynosi ponad 500 km, przy średnim zużyciu paliwa rzędu 2,7 l/100 km i średniej emisji CO2 na poziomie 60 g/km (NEDC).

Ciekawostką jest zastosowanie funkcji specjalnej Geofencing, która automatycznie przełącza pojazd w tryb EV podczas wjazdu do stref niskiej emisji.

Ładowanie Transita Custom Plug-in Hybrid odbywa się poprzez port ładowania umieszczony w przednim zderzaku. Czas ładowania w zależności od źródła ładowania od nieco ponad 2,5 godziny do nieco ponad 4 godzin.

Niestety na obecną chwilę model nie jest oferowany w Polsce dlatego nie wiadomo jaka będzie cena hybrydowej odmiany Transita. Jedno jest pewne - model ma szansę odnieść spory sukces sprzedażowy - ponieważ na obecną chwilę będzie bezkonkurencyjny!

Portal Samochodów Niskiej Emisji

Copyright 2019

Partner techniczny TMNET.PL