Ford rozpoczął produkcję nowego crossovera Puma

2019-10-08 20:05 |

#MHEV #Ford #Puma
Ford rozpoczął produkcję nowego crossovera Puma

Pierwsze egzemplarze nowego Forda Puma opuściły linię produkcyjną fabryki Craiova w Rumunii. Nowa Puma jest pierwszym z ośmiu modelu wyposażonych w zelektryfikowane napędy, które trafią do produkcji w ciągu roku.

Nowy Ford Puma - wyposażony w 48-woltowy miękki układ hybrydowy - EcoBoost Hybrid jest pierwszym pojazdem hybrydowym produkowanym w Rumunii. Wprowadzenie modelu do produkcji wymagało zatrudnienia dodatkowych 1700 pracowników i inwestycji wartych ok. 200 milionów euro.

Nowa Puma reprezentuje kolejny rozdział filozofii Forda skoncentrowanej na człowieku, podnosząc jakość, bogactwo technologii i przyjemność jazdy. Nie mam wątpliwości, że Puma odniesie ogromny sukces w Europie

Stuart Rowley - prezes Ford of EuropeNowy Ford Puma jest jednym z ośmiu zelektryfikowanych pojazdów, które Ford wprowadzi na rynek europejski w ciągu roku. Każdy nowy model otrzyma zelektryfikowany napęd od łagodnego układu hybrydowego przez pełne hybrydy i hybrydy plug-in po całkowicie elektryczne tworząc jedną z najbardziej kompleksowych linii zelektryfikowanych modeli. Ford szacuje, że do końca 2022 roku samochody ze zelektryfikowanymi zespołami napędowymi będą stanowiły ponad połowę sprzedaży nowych samochodów osobowych.

Portal Samochodów Niskiej Emisji

Copyright 2019

Partner techniczny TMNET.PL