Rusza produkcja nowej Corsy, ale na Corsę-e jeszcze czekamy

2019-10-11 17:53 |

#Elektryczne #Opel #Corsa-e
Rusza produkcja nowej Corsy, ale na Corsę-e jeszcze czekamy

W hiszpańskiej fabryce PSA w Saragossie rozpoczęła się produkcja szóstej generacji Opla Corsa. Pomimo prezentacji nowej Corsy w pierwszej kolejności z napędem elektrycznym, na dostawy Corsy-e musimy jeszcze poczekać.

Galeria: Opel Corsa-e

W inauguracji seryjnej produkcji szóstej generacji modelu Opel Corsa
udział wzięli Król Hiszpanii Filip VI, prezes zarządu Groupe PSA Carlos Tavares oraz dyrektor generalny firmy Opel Michael Lohscheller.

Opel Corsa szóstej generacji to najnowocześniejsza i najbardziej wydajna Corsa w historii. Napędzana jest nowoczesnymi bardzo wydajnymi silnikami, które w połączeniu z doskonałą aerodynamiką i niską masą samochodu charakteryzują się mniejszym zużyciem paliwa i niższą emisją CO2.

Nowa Corsa jest również modelem rozpoczynającym epokę produkowanych w Europie samochodów Opla z napędem elektrycznym. Właśnie wyposażona w całkowicie elektryczny napęd Corsa-e była zaprezentowana jako pierwsza odmiana nowej generacji. Wersje spalinowe producent przedstawił miesiąc później.

Jednak pomimo rozpoczęcia produkcji nowej Corsy na dostawy w pełni elektrycznej wersji musimy jeszcze poczekać.

Już na początku 2020 roku w Saragossie uruchomimy również produkcję elektrycznej Corsy‑e. Będzie to pierwszy w pełni elektryczny Opel produkowany w Europie. W ten sposób wyraźnie sygnalizujemy, że wraz z nową Corsą wprowadzamy do fabryki w Saragossie przyszłość, oraz że Opel stawia na elektryczność

Michael Lohscheller - dyrektor generalny firmy OpelNowa elektryczna wersja Opla Corsa‑e napędzana silnikiem o mocy 136 KM (100 kW) oferująca 330 km zasięgu (WLTP) trafi więc do klientów dopiero za kilka miesięcy.

Galeria: Opel Corsa-e

Portal Samochodów Niskiej Emisji

Copyright 2019

Partner techniczny TMNET.PL