Toyota prezentuje koncept modelu Mirai nowej generacji

2019-10-14 09:53 |

#Hydrogen #Toyota #Mirai #Premiera
Toyota prezentuje koncept modelu Mirai nowej generacji

Nie wielu producentów może pochwalić się w swoim portfolio modelami napędzanymi wodorowymi ogniwami paliwowymi. Toyota Mirai produkowana od 2014 roku wkrótce doczeka się swojego następcy. Przed nami koncepcyjna druga generacja Toyoty Mirai.

Galeria: Toyota Mirai Concept 2019

Debiutujący pięć lat temu Mirai napędzany wodorowymi ogniwami paliwowymi przybliżył nowe możliwości technologii wodorowych, które pozwalają na jazdę bez emisji, a dzięki szybkości tankowania cechują się praktycznie nie ograniczonym zasięgiem. Toyota Mirai, której tankowanie trwa około 3 minuty, może pokonać dystans 500 km. Nie dziwi więc zainteresowanie tą technologią.

Podczas nadchodzących targów motoryzacyjnych w Tokio japoński producent przedstawi prototyp nowej Toyoty Mirai, który oprócz nowej stylizacji nadwozia będzie wyposażony w nowy udoskonalony napęd elektryczny zasilany ogniwami paliwowymi oferujący lepsze osiągi. Nowa Toyota Mirai ma za zadanie udowodnić, że nowoczesna technologia bezemisyjnego napędu na ogniwa paliwowe może być oferowana w dynamicznym i atrakcyjnym samochodzie.

Naszym celem było opracowanie samochodu, którym nasi klienci będą chcieli jeździć przy każdej okazji. Skupiliśmy się na budowie auta o atrakcyjnym, budzącym emocje wyglądzie i dynamicznym napędzie, którego osiągi zapewnią radość z jazdy

Yoshikazu Tanaka, główny inżynier nowej Toyoty MiraiPo pierwsze architektura...
Opracowana na nowej modułowej tylnonapędowej platformie, przygotowanej pod różne rodzaje napędu m.in. wykorzystujący ogniwa paliwowe oferuje sztywność nadwozia, zwinność oraz lepsze reakcje. Dodatkowym atutem jest większa swoboda w opracowaniu nadwozia.

Po drugie emocjonalny design...
Nowa Toyota Mirai charakteryzuje się obniżonymi liniami bocznymi, współgrającymi z eleganckimi proporcjami tworząc opływowe, energiczne nadwozie, które wyróżni się wśród innych modeli. Pierwszy prototyp będzie zaprezentowany w specjalnie opracowanym niebieskim odcieniu, który nakładany jest wielowarstwowo, aby uzyskać wyjątkową głębię i połysk. Dodatkowej ekskluzywności dodadzą mu 20-calowe obręcze kół.

Również wnętrze nowej Toyoty Mirai jest nowoczesne o przejrzystej strukturze i ciepłej, komfortowej atmosferze z miejscem dla pięciu pasażerów. Deska rozdzielcza sprawia wrażenie, że otacza kierowcę, a w centralnej części umieszczony jest 12,3-calowy ekran dotykowy, będący centrum dowodzenia.

Po trzecie efektywny napęd...
Nowy system ogniw paliwowych oferuje bardziej płynne przyspieszenie, większą kulturę pracy i jego bezpośrednie reakcje. Auto łatwiej się prowadzi na krętych drogach, a maksymalny moment obrotowy dostępny w pełnym zakresie prędkości zapewnia dynamikę i poczucie mocy w każdej sytuacji na drodze – zarówno w mieście, jak i na autostradzie. Dzięki zwiększonej efektywności układu napędowego wzrasta zasięg nawet o 30% w porównaniu z poprzednikiem.

Druga generacja Toyoty Mirai ma trafić na rynek japoński, europejski i amerykański w 2020 roku. Producent ma nadzieję, że nowy Mirai będzie liderem wodorowej motoryzacji.

Galeria: Toyota Mirai Concept 2019

Portal Samochodów Niskiej Emisji

Copyright 2019

Partner techniczny TMNET.PL