Volvo XC40 otwiera serię zelektryfikowanych modeli

2019-10-17 08:12 |

#Elektryczne #Volvo #XC40 #Recharge
Volvo XC40 otwiera serię zelektryfikowanych modeli

Volvo zaprezentowało pierwszy elektryczny model w swojej gamie. Volvo XC40 jest pierwszym przedstawicielem nowej zelektryfikowanej rodziny Recharge. Dzięki wprowadzeniu elektrycznego XC40 Volvo oferuje samochody o tradycyjnym napędzie, miękkie hybrydy (Mild), hybrydy typu plug-in oraz całkowicie bezemisyjne.

Galeria: Volvo XC40 Recharge (2020)

Nowe Volvo XC40 jest przedstawicielem nowej rodziny Recharge, do której należeć będą wyłącznie modele ładowane z gniazdka - hybrydowe typu plug-in i całkowicie elektryczne.

Co wiemy o nowym Volvo XC40 Recharge? W porównaniu do wersji z napędem konwencjonalnym zmieniło się nie wiele. W przedniej części zamiast standardowego grilla jest pełna osłona, w tylnej części zniknęły rury wydechowe. Dodatkowo pojawiło się oznaczenie Recharge na słupku C, oraz oznaczeniu na klapie bagażnika. Nie znamy szczegółów wnętrza...

Co wiemy o napędzie? Volvo XC40 Recharge posiada napęd na cztery koła dzięki dwóm silnikom elektrycznym generującym łączną moc 408 KM (300 kW). Według WLTP zasięg wynosi ok. 400 km, a ładowanie akumulatora za pomocą szybkiej ładowarki (CCS) do 80% pojemności zajmuje 40 minut.

Powiedzieliśmy to już kilka razy: w przypadku Volvo Cars przyszłość jest elektryczna. Dzisiaj stawiamy kolejny krok wprowadzając na rynek w pełni elektryczny model XC40 i linię samochodów Recharge

Håkan Samuelsson - prezes Volvo CarsW ciągu najbliższych pięciu lat Volvo Cars wprowadzi elektryczną odmianę każdego oferowanego modelu. Od początku przyszłego roku wchodząc na stronę internetową Volvo Cars będziemy pytani czy wolimy samochód z gamy Volvo Recharge, czy z tradycyjnym napędem.

Galeria: Volvo XC40 Recharge (2020)

Portal Samochodów Niskiej Emisji

Copyright 2019

Partner techniczny TMNET.PL