Elektryczne furgonetki od PSA już w przyszłym roku

2019-10-18 09:03 |

#Elektryczne #PSA #Peugeot Expert #Citroën Jumpy #Opel Vivaro #Vauxhall Vivaro
Elektryczne furgonetki od PSA już w przyszłym roku

PSA wprowadzi lekkie samochody dostawcze z napędem elektrycznym w 2020 roku. Modele Peugeot Expert, Citroën Jumpy, Opel Vivaro i Vauxhall Vivaro oferować mają zasięg do 300 km na jednym ładowaniu.

Od roku 2019 wszystkie nowe modele, które zostają wprowadzone przez Groupe PSA są oferowane ze zelektryfikowanymi układami napędowymi od hybrydowych typu plug-in po w pełni elektryczne. PSA zamierza do 2025 roku zelektryfikować całą gamę samochodów osobowych i lekkich pojazdów użytkowych.

Groupe PSA realizuje program elektryfikacji swoich samochodów dostawczych, oferując elektryczne wersje kompaktowych vanów dla firm i użytkowników indywidualnych. Bez uszczerbku dla poziomu funkcjonalności pomogą nam one umocnić naszą pozycję lidera w tym segmencie w Europie. W 2021 r. cała gama LCV wraz z ich osobowymi odpowiednikami zostanie zelektryfikowana

Xavier Peugeot - wiceprezes Groupe PSA ds. lekkich pojazdów użytkowychJako pierwsze już w przyszłym roku zelektryfikowane zostaną kompaktowe vany Peugeot Expert, Citroën Jumpy, Opel Vivaro i Vauxhall Vivaro. Modele dostępne będą w dwóch wariantach różniących się zasięgiem: 200 lub 300 kilometrów. W odpowiedzi na potrzeby coraz bardziej zurbanizowanego środowiska nowa generacja kompaktowych vanów Groupe PSA to samochody oparte na platformie EMP2, przystosowanej do różnego rodzaju napędów, oferując moźliwość jazdy z zerową emisją CO2.

Do 2021 r. zelektryfikowane zostanie 100% lekkich samochodów dostawczych w gamie modelowej Groupe PSA oraz ich osobowe odpowiedniki.

Portal Samochodów Niskiej Emisji

Copyright 2019

Partner techniczny TMNET.PL