Debiutuje pierwsza elektryczna Mazda, a już jest dostępna w Polsce

2019-10-23 19:32 |

#Elektryczne #Mazda #MX-30 #Premiera
Debiutuje pierwsza elektryczna Mazda, a już jest dostępna w Polsce

Podczas trwających targów motoryzacyjnych Tokio Motor Show Mazda zaprezentowała pierwszy w gamie model z napędem całkowicie elektrycznym. Choć od światowej premiery Mazdy MX-30 minęło zaledwie kilka godzin klienci z Europy już mogą rezerwować nowy model. Cena w Polsce? 149 990 zł brutto!

Galeria: Mazda MX-30 - prezentacja

Nowa Mazda MX-30 jest nowością w gamie japońskiego producenta. Jest kontynuatorem modeli, które w nazwie zawierają przedrostek "MX", której kwestionują założenia branży motoryzacyjnej swoich czasów. Przykładowo Mazda MX-5 została stworzona w czasach gdy roadster został skreślony przez innych producentów. Również modele koncepcyjne oznaczone skrótem MX wyznaczały nowe kierunki dla stylizacji kolejnych samochodów Mazdy.

MX-30 jest przedstawicielem kompaktowych SUV-ów - to elektryczny odpowiednik Mazdy CX-30.

Mazda MX-30 charakteryzuje się ciekawym designem nadwozia wyposażonym w drzwi o koncepcji freestyle. Stylistyka jest kontynuacją podejścia projektowego Mazdy. Przód pojazdu z charakterystycznymi reflektorami w stylu Mazdy w odróżnieniu od większości samochodów z napędem elektrycznym posiada "siatkowany" grill, który jest jednak znacznie mniejszy niż w pozostałych modelach japońskiej marki. Kabina została zaprojektowana z myślą o stworzeniu poczucia jedności, płynącego od góry słupka A ku tyłowi nadwozia. Kontrastowe odcięcie linii dachu sprawia, że wrażenie to jest jeszcze wyraźniejsze. Ciekawostką są drzwi o koncepcji freestyle, po raz pierwszy zastosowane w sportowej Maździe RX-8, nadają sylwetce kabiny Mazdy MX-30 smukłości i elegancji oraz również zapewniają łatwiejszy dostęp zarówno do przednich jak i tylnych siedzeń.

Podobnie jak w przypadku wszystkich samochodów Mazdy, nasi projektanci i inżynierowie mieli bardzo jasno sprecyzowany cel dla naszego pierwszego pojazdu z napędem elektrycznym. Postanowiliśmy, że będzie wyróżniać się sylwetką nadwozia oraz doskonałym prowadzeniem, co jest kluczowym elementem DNA Mazdy

Yasuhiro Aoyama - Prezes i Dyrektor Zarządzający Mazda Motor EuropeWnętrze również jest nowoczesne i przyjemne. Producent zastosował materiały przyjazne dla środowiska. Zastąpiono większość prawdziwej skóry wegańską alternatywą.

Mazda MX-30 wyposażona jest w elektryczny napęd o mocy 143 KM (105 kW) gwarantujący zasięg około 200 km. Dzięki zastosowaniu wewnątrz elektronicznego systemu nagłośnienia zsynchronizowanego z momentem obrotowym silnika Mazda MX-30 zapewnia bardzo naturalne i responsywne prowadzenie.

Wśród klientów naszej nowej Mazdy MX-30 widzimy przede wszystkim mieszkańców domów jednorodzinnych zlokalizowanych na przedmieściach dużych i średnich polskich miast, którzy na co dzień pokonują kilkadziesiąt kilometrów w drodze do swoich obowiązków

Łukasz Paździor - Dyrektor Zarządzający Mazda Motor PolandNowa Mazda MX-30 już kilka godzin po premierze jest dostępna w systemie rezerwacji w Polsce. Pierwsze modele z serii First Edition wycenione zostały na 149 990 zł. W tej cenie otrzymamy m.in. matrycowe reflektory LED, cyfrowe zegary, nawigację, system Mazda Connect, automatyczną klimatyzację z ekranem dotykowym, wyświetlacz Head-up, aluminiowe obręcze 18”.

Pierwsze samochody trafią do salonów w drugiej połowie 2020 r., a klienci którzy zdecydują się na kupno Mazdy MX-30 First Edition w procesie rezerwacji otrzymają urządzenie wallbox, dzięki któremu pełne ładowanie samochodu od zera z domowego gniazdka zajmie niespełna 5 godzin.

Galeria: Mazda MX-30 - prezentacja

Portal Samochodów Niskiej Emisji

Copyright 2019

Partner techniczny TMNET.PL