Ruszyła produkcja Volkswagena ID.3

2019-11-04 15:04 |

#Elektryczne #Volkswagen #ID #ID.3 #Produkcja #Zwikau
Ruszyła produkcja Volkswagena ID.3

4 listopada 2019 roku oficjalnie ruszyła produkcja pierwszego przedstawiciela elektrycznej rodziny ID. Pierwszy seryjny, biały Volkswagen ID.3 opuścił zmodernizowaną fabrykę w niemieckim Zwikau.

Przedstawiciel kompaktowych modeli z napędem elektrycznym już oficjalnie trafił do produkcji. Volkswagen ID.3 z napędem elektrycznym oferuje zasięg od 330 do 550 km (WLTP), zaś dzięki możliwości ładowania ładowarką o mocy 100 kW już po 30 minutach samochód jest gotowy aby pokonać kolejne 290 km.

ID.3 to przełomowy model w dziedzinie rozwoju elektromobilności. Dzięki niemu neutralna dla środowiska indywidualna mobilność staje się dostępna dla milionów ludzi. ID.3 jest kamieniem milowym dla naszej firmy na drodze ku przedsiębiorstwu, którego działalność nie obciąża klimatu. Ten cel chcemy osiągnąć do 2050 roku[quote]

Volkswagen ID.3 produkowany jest w nowoczesnej fabryce w Zwikau. Modernizacja zakładu w Zwikau pochłonęła około 1,2 miliarda euro, zaś sama fabryka stała się pierwszym tak dużym zakładem, który został przestawiony z produkcji samochodów spalinowych w fabrykę produkującą auta elektryczne. Licząca 8 tysięcy pracowników załoga została przeszkolona do produkcji aut elektrycznych, oraz do pracy przy instalacjach wysokiego napięcia. Wedgług planów od 2021 roku w Zwickau na platformie MEB będzie powstawać sześć modeli trzech marek Grupy.

[quote=Thomas Ulbrich, Członek Zarządu marki Volkswagen ds. elektromobilności]Dzięki około 1.700 robotom, bezobsługowym systemom transportu i w pełni zautomatyzowanym procesom produkcyjnym, zakład w Zwickau daje wyobrażenie na temat produkcji samochodów elektrycznych na dużą skalę w przyszłości. Na końcu to ludzie, którzy pracują przy produkcji samochodów są kluczem do sukcesu. Załoga zakładu w Saksonii celująco zdała egzamin, do którego przygotowywała się przez 2 lata. Zwieńczeniem tych przygotowań jest dzisiejsze uruchomienie produkcji ID.3

Herbert Diess - Prezes Grupy VolkswagenOprócz fabryki w Zwickau, w produkcję ID.3 są zaangażowane również zakłady w Brunszwiku, Kassel, Salzgitter i Wolfsburgu. Wytwarzane są tam kluczowe elementy, takie jak silniki elektryczne i akumulatory. Również polska fabryka Volkswagena ma swój wkład w produkcję nowego ID.3. To w odlewni Volkswagen Poznań produkowane są elementy obudowy elektrycznego silnika, które następnie trafiają do Kassel, gdzie powstaje elektryczny układ napędowy.

Portal Samochodów Niskiej Emisji

Copyright 2019

Partner techniczny TMNET.PL