Elektryczny Opel Vivaro e już w 2020 r

2019-11-05 17:39 |

#Elektryczne #Opel #Vivaro #Vivaro-e
Elektryczny Opel Vivaro e już w 2020 r

Opel nieustannie pracuje nad rozwojem oferty samochodów z napędem niskoemisyjnym. W 2020 roku do oferty dołączy całkowicie elektryczna odmiana lekkiego pojazdu użytkowego Opel Vivaro.

Na początku roku Opel zaprezentował trzecią generację modelu Opel Vivaro. W przeciwieństwie do swoich poprzedników model nie jest już bliskim krewnym Renault Traffic, zaś konstrukcyjnie jest bratem modeli PSA - Citroena Jumpy i Peugeota Experta. Model dostępny jest z nadwoziem typu furgon, furgon z kabiną załogową do 6 osób, osobowe kombi oraz platforma do zabudowy w trzech wariantach długości: 4,60 m, 4,95 m oraz 5,30 m. W wersji furgon oferuje od 4,6 m3 do 6,6 m3 przestrzeni ładunkowej.

Opel stawia na elektryczność. Do 2024 roku wszystkie modele naszej marki będą oferowane w wersjach zelektryfikowanych

Michael Lohscheller - dyrektor generalny firmy OpelOparty na uniwersalnej platformie EMP2 przystosowanej do zastosowania zarówno konwencjonalnych zespołów napędowych jak i elektrycznych Opel Vivaro w 2020 roku otrzyma wersje z elektrycznym napędem akumulatorowym dostępnym w dwóch wariantach. Pierwszy wariant modelu Opel Vivaro‑e będzie wyposażony w akumulator trakcyjny o pojemności 50 kWh - z oferowanym zasięgiem w granicach 200 kilometrów (WLTP). Drugi wariant elektrycznego Vivaro otrzyma baterię pojemności 75 kWh dającą około 300 kilometrów zasięgu na jednym ładowaniu (WLTP).

Kolejny elektryczny lekki samochód dostawczy Opla zapowiadany jest na 2021 rok - będzie to całkowicie elektryczny Opel Combo-e.

Portal Samochodów Niskiej Emisji

Copyright 2019

Partner techniczny TMNET.PL