Elektryfikacja lekkich samochodów dostawczych Citroëna

2019-11-12 23:29 |

#Elektryczne #Citroen #Berlingo #Jumpy
Elektryfikacja lekkich samochodów dostawczych Citroëna

Citroën posiadając w ofercie kilka bardzo popularnych modeli lekkich samochodów dostawczych zajął w pierwszym półroczu 2019 roku 6. miejsce w Europie z udziałem rynkowym na poziomie 9,2%. Do końca 2021 roku francuski producent planuje oferować wszystkie kompaktowe vany również z napędem elektrycznym.

Podstawą gamy samochodów dostawczych Citroena są modele Berlingo, Jumpy oraz największy Jumper. Panujący w całej branży motoryzacyjnej trend wprowadzania do oferty modeli ze zelektryfikowanymi lub całkowicie elektrycznymi układami napędowymi wdarł się również do gamy samochodów dostawczych. Już dziś na wybranych rynkach oferowane jest Berlingo Electric.

W 2020 roku Citroen wprowadzi do produkcji w 100% elektryczną wersję modelu Jumpy, zaś 2021 rok przyniesie elektryczną wersję nowego Berlingo Van.

Gama nowych pojazdów z napędem elektrycznym będzie idealnym rozwiązaniem dla profesjonalistów dzięki znakomitemu komfortowi, kontrolowanym kosztom eksploatacji, swobodzie poruszania się po centrach miast, oraz możliwości wykonywania dostaw „ostatniego kilometra.

Portal Samochodów Niskiej Emisji

Copyright 2019

Partner techniczny TMNET.PL