5 gwiazdek dla Forda Explorera Plug-In Hybrid

2019-11-13 22:52 |

#PHEV #Ford #Explorer #Euro NCAP #5 gwiazdek
5 gwiazdek dla Forda Explorera Plug-In Hybrid

Ford udowodnił, że samochody ze zelektryfikowanymi napędami są w pełni bezpieczne. Nowy Ford Explorer Plug-In-Hybrid otrzymał maksymalną ocenę 5-ciu gwiazdek od EuroNCAP.

Ford Explorer Plug-In Hybrid jako pierwszy z modeli wyposażonych w zelektryfikowany napęd w gamie amerykańskiej marki został poddany testom przez Euro NCAP zdobywając najwyższą pięciogwiazdkową ocenę bezpieczeństwa w ramach nowych, bardziej rygorystycznych protokołów wprowadzonych w ubiegłym roku. Explorer otrzymał wysokie noty zarówno za ochronę dorosłych, jak i dzieci.

Wpływ na tak dobre wyniki ma zastosowanie w konstrukcji Explorera stalowych elementów o ultra wysokiej wytrzymałości. Proces produkcyjny o nazwie 3D Roll and Sweep umożliwia włączenie rur stalowych o bardzo wysokiej wytrzymałości do słupków przedniej szyby pojazdu i linii dachu. - tworząc jeszcze silniejsze ogniwo bezpieczeństwa pasażerów. Również stalowe elementy boczne o bardzo wysokiej wytrzymałości rozciągają się również wzdłuż linii podłogi pojazdu, zapewniając dodatkową ochronę pasażerom i akumulatorowi trakcyjnemu.

Dodatkowo nowy Ford Explorer Plug-In Hybrid standardowo wyposażony jest w asystenta przedkolizyjnego z wykrywaniem pieszych i rowerzystów, inteligentny ogranicznik prędkości oraz system utrzymywania pasa ruchu, asystent hamowania wstecznego, oraz kamerę cofania.

Nowy Ford Explorer Plug-In Hybrid jest jednym z 14 nowych zelektryfikowanych modeli, które mają trafić do sprzedaży do końca przyszłego roku. Ford prognozuje, że ponad połowa sprzedaży samochodów osobowych w Europie na koniec 2022 roku mają stanowić modele ze zelektryfikowanym układem napędowym.

Portal Samochodów Niskiej Emisji

Copyright 2019

Partner techniczny TMNET.PL