Nowa jakość napędu elektrycznego - nadchodzi BMW i4

2019-11-20 18:11 |

#Elektryczne #BMW #i4 #Zapowiedź
Nowa jakość napędu elektrycznego - nadchodzi BMW i4

BMW nieustannie rozwija ofertę samochodów ze zelektryfikowanymi układami napędowymi od hybryd typu plug-in po całkowicie elektryczne modele. Rozwijane są również układy napędowe. W 2020 roku w modelach BMW zadebiutuje układ napędowy BMW eDrive piątej generacji, który będzie napędzał również nowe BMW i4, które na rynek trafi w 2021 roku.

Co oznacza technologia BMW eDrive piątej generacji? Debiutująca już w przyszłym roku w modelu BMW iX3, przewidziana do napędzania modelu BMW i4 technologia BMW eDrive piątej generacji obejmuje najnowsze innowacje w dziedzinie dynamiki, wydajności i zasięgu. W BMW i4 zastosowany zostanie specjlanie opracowany silnik elektryczny o mocy maksymalnej 530 KM (390 kW) - jest to moc osiągana przez spalinowe jednostki V8 w obecnych modelach BMW. Oznacza to niespotykaną w samochodach elektrycznych dynamikę i osiągi. Czterodrzwiowe Gran Coupé BMW i4 przyspiesza od 0 do 100 km/h w około 4 skundy i osiąga prędkość maksymalną ponad 200 km/h. Zasięg modelu wyniesie około 600 km dzięki zastosowaniu najnowszej technologii ogniw akumulatorowych wysokonapięciowym akumulatorze trakcyjnym. Ważący około 550 kilogramów akumulator oferuje 80 kWh pojemności energetycznej.

Elektryczne BMW i4 Gran Coupé dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii z płaskim, nisko umieszczonym akumulatorem trakcyjnym łączy charakterystyczne proporcje czterodrzwiowego coupé z typowymi cechami stylistycznymi modelu marki BMW i. Dynamicznie wydłużone linie i precyzyjne ukształtowanie powierzchni idą w parze z aerodynamicznie zoptymalizowanymi cechami nadwozia. Przestronne wnętrze i wysoki komfort wsiadania i wysiadania dla pasażerów z tyłu zapewniają wysoką funkcjonalność na co dzień i podczas długich podróży, które przy zasięgu 600 kilometrów są możliwe!

Dodatkowo ładowarka kolejnej generacji jest przystosowana do mocy ładowania do 150 kW. W efekcie BMW i4 naładujemy do około 80 procent pełnej pojemności energetycznej w ciągu 35 minut. Oznacza to czas ładowania potrzebny do przejechania kolejnych 100 km w okolicach 6 minut.

Do roku 2023 BMW Group planuje oferować 25 modeli z napędem elektrycznym.

Portal Samochodów Niskiej Emisji

Copyright 2019

Partner techniczny TMNET.PL