Debiutuje Toyota RAV4 Plug-in Hybrid

2019-11-22 16:52 |

#PHEV #Toyota #Rav4 #Premiera
Debiutuje Toyota RAV4 Plug-in Hybrid

Podczas Los Angeles Auto Show 2019 zadebiutuje Toyota RAV4 Plug-In Hybrid. Po raz pierwszy w swojej ponad 20-letniej historii model otrzyma zelektryfikowany układ napędowy typu plug-in hybrid.

Toyota nieustannie umacnia swoją pozycję na rynku samochodów z napędem hybrydowym i hybrydowym typu plug-in wprowadzając zelektryfikowane jednostki do kolejnych modeli. Tym razem zelektryfikowana jednostka z możliwością doładowania baterii z zewnętrznego źródła dociera do kompaktowego SUVa - Toytota RAV4. Model który trafi na rynek w drugiej połowie 2020 roku wyposażony został w układ hybrydowy typu plug-in, będący kompromisem pomiędzy samochodami elektrycznymi - oferując możliwość jazdy w trybie całkowicie elektrycznym, oraz ładowanie z zewnętrznych źródeł - a samochodami spalinowymi - nieograniczony zasięg.

Toyota RAV4 Plug-in Hybrid będzie najmocniejszą wersją japońskiego SUVa segmentu D oferując świetne osiągi i dynamikę, wyjątkową wydajność i doskonałe właściwości jezdne dzięki konstrukcji opartej na platformie GA-K z serii TNGA i zawieszeniu wielowahaczowemu z tyłu. Oferowany w standardzie inteligentny napęd na cztery koła AWD-i zapewni stabilne prowadzenie i bardzo dobrą trakcję na śliskiej nawierzchni.

Debiutuje Toyota RAV4 Plug-in Hybrid
Debiutuje Toyota RAV4 Plug-in Hybrid


Źródłem napędu nowej Toyoty RAV4 Plug-in Hybrid jest nowoczesny układ hybrydowy oferujący 306 KM (225 kW) mocy systemowej przekazywanej na cztery koła. Producent deklaruje przyspieszenie do setki w czasie 6,2 s, oraz najniższe w klasie zużycie paliwa i emisję CO2 poniżej 30 g/km. Dodatkowo RAV4 Plug-in Hybrid będzie mógł swobodnie poruszać się na samym silniku elektrycznym na dystansie 50 km, który przeciętnie pokonują europejscy kierowcy w ciągu dnia.

Podane dane są wstępnymi danymi sprzed homologacji.

Portal Samochodów Niskiej Emisji

Copyright 2019

Partner techniczny TMNET.PL