Škoda rozpoczęła produkcję elektrycznego CITIGOe iV

2019-11-25 07:20 |

#Elektryczne #Skoda #Citigoe iV #Produkcja
Škoda rozpoczęła produkcję elektrycznego CITIGOe iV

20 listopada 2019 roku fabrykę Škody w Bratysławie opuścił pierwszy seryjny egzemplarz modelu CITIGOe iV. Jest to pierwszy w historii czeskiej marki samochód z napędem elektrycznym. Na polskim rynku nowa CITIGOe iV dostępna jest w limitowanej ofercie premierowej.

Galeria: Skoda Citigo e iV

Škoda CITIGO jest doskonale znanym z dróg przedstawicielem samochodów miejskich. W elektrycznej wersji napęd zapewnia elektryczny silnik o mocy 83 KM (61 kW) i momencie obrotowym 212 Nm dostępnym w całym zakresie obrotów. Energia magazynowana w litowo-jonowym akumulatorze o pojemności 36,8 kWh, zapewnia zasięg w granicach 260 km. Dzięki swoim wymiarom i dynamice CITIGOe iV doskonale poradzi sobie w ruchu miejskim. Na przyspieszenie od 0 do 100 km/h potrzeba 12,3 sek, zaś maksymalna prędkość wynosi 130 km/h. CITIGOe iV można wybrać się śmiało również w pozamiejską trasę.

Škoda CITIGOe iV trafia na polski rynek w dwóch wersjach wyposażenia: Ambition oraz Style. Standardowe wyposażenie wszystkich wersji obejmuje m.in.: asystenta pasa ruchu LANE ASSIST, automatyczną klimatyzację CLIMATRONIC, reflektory przednie ze światłami do jazdy dziennej LED, kabel do ładowania z domowego źródła prądu 230 V oraz gniazdo Type 2, które umożliwia ładowanie prądem przemiennym do 7,2 kW.

W bogatszej wersji Style otrzymujemy dodatkowo 16-calowe obręcze kół ze stopów lekkich, pakiet SUNSET z przyciemnianymi szybami bocznymi i szybą pokrywy bagażnika, trójramienną wielofunkcyjną kierownicę, oświetlenie wnętrza LED Ambiente, gniazdo CCS umożliwiające ładowanie prądem stałym do 40 kW oraz kabel do ładowania prądem przemiennym na stacjach ładowania do 7,2 kW.

W ofercie premierowej CITIGOe iV w wersji Ambition kosztuje od 73 300 zł, zaś wersję Style wyceniono na 81 300 zł.

Galeria: Skoda Citigo e iV

Portal Samochodów Niskiej Emisji

Copyright 2019

Partner techniczny TMNET.PL